Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’un Asos Başarısı

Giriş Tarihi: 30.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Muş’un Asos Başarısı
İl Sağlık Müdürlüğü, yürüttüğü çalışmalar sonucu meme kanseri taraması ve Acil Sağlık Otomasyon Sistemi’nde (ASOS) büyük başarı elde etti.
Muş Halk Sağlığı Müdürlüğü, meme kanseri tarama çalışmasında nüfusa göre Türkiye sıralamasında 8’inci olurken, Acil Sağlık Otomasyon Sistemi’nde ise 13’üncü sırada yer aldı. Halk Sağlığı ve 112 personellerine teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, hedeflerinin daha büyük olduğunu vurguladı. Türkoğlu, “Biz İl Sağlık Müdürlüğü olarak Muş’ta sağlık hizmetlerini daha da geliştirmek adına tüm personellerimizle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bundan hiç şikayetçi olmadık. Meme kanseri taraması ve Acil Sağlık Otomasyon Sistemi’nde birimlerimiz güzel bir başarı yakaladılar. Ben özveri ile çalışan personellerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Hikmet Güvercin ise, hedeflerinin Muş olarak ilk 3’e girmek olduğunu belirterek, 112’de bir düzen, değişim ve dönüşüm olduğunu hatırlattı. Güvercin, “Acil Sağlık Otomasyon Sistemi (ASOS), Bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün acil sağlık sisteminde ihtiyaç duyulan tüm veri girişlerini anlık takip etmek amacıyla geliştirdi. Bu sistem sayesinde Bakanlık İl Ambulans Servisleri’nin eğitim, kalite, vaka istatistiği, gelir istatistik, malzeme, ilaç durumu, giyim verileri, başhekimlik personel hareketleri, ambulans ve demirbaş durumu, nöbet listeleri ve ödemeleri, kalite puanı verilerine anında ulaşılabiliyor. İl Ambulans Servisleri kendi bünyesinde verilerini değerlendirebiliyor. Bu program sayesinde insan kaynakları ve doğru zaman yönetimi yapılabiliyor” dedi.
Muş 112’de her türlü denetim ve takibin yapıldığını vurgulayan Güvercin, “İl Sağlık Müdürümüz başta olmak üzere her şeyi yakından takip ediyoruz. Böylelikle daha düzenli bir şekilde acil sağlık hizmetleri yürümüş oluyor. Biz başarımızdan dolayı değil, halkımıza daha iyi hizmet verdiğimiz için mutluyuz. Ben halkımıza hizmet adına her türlü özveriyi gösteren personellerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş’un Asos Başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN