Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Malazgirt Belediyesi’nden Halk Toplantısı

Giriş Tarihi: 8.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:42
Malazgirt Belediyesi’nden Halk Toplantısı
(İHA) – Muş’un Malazgirt Belediyesi tarafından yapılan halk toplantısında, vatandaşlara yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Musa Anter Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda konuşan Malazgirt Belediyesi Eş Başkanı Halis Coşkun, yaptığı çalışmaları vatandaşlara anlatmak ve vatandaşların da görüşünü almak için böyle bir toplantı yaptıklarını söyledi. Vatandaşların taleplerini dikkate alacaklarını ve bu doğrultuda çalışacaklarını kaydeden Coşkun, “Vatandaşlarımızın toplantıya ilgi göstermelerini beklerdik. Ama maalesef bu gibi toplantılara vatandaşlarımız pek ilgi göstermiyor. Bizler göreve başladığımızda Malazgirt’tin sorunlarını çok iyi biliyorduk. Göreve başladığımız günden beri halkımıza daha iyi hizmet vermek için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık. Malazgirt’in makûs tarihini yeneceğini düşündüğümüz adımları, büyük bir kararlılık içerisinde bir bir atarak karamsarlıkları umuda çevirebilmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz, çabalıyoruz. Sürekli kendi öz eleştirimizi yaparak neler yaptığımızı, neler yapabileceğimizi, neleri yapamadığımızı kendimize daima sorduk. Doğrularımızın ve yanlışlarımızın muhasebesini tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz. Belediyemize gelen aylık harcama miktarı 118 bin liradır. Biz bu 118 bin lirayla bir şeyler yapmak için çaba sarf ediyoruz. Bu para gerçekten yetersiz geliyor. Çok kısıtlı imkânlarla halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Çöp konusunda vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Vatandaşlarımız maalesef su parasını vermiyor, vermediği gibi musluklarını sonuna kadar açıp bağını bahçesini suluyor. Bizim çok su kaynağımız var, fakat su borularımız eski olduğu için sularımız yetersiz geliyor. Kanalizasyon projemiz geçti, bunun yayında su projemizde iki aya kadar inşallah geçer. İki projemizi aynı anda yaparız. Biz belediye olarak 30 bin metrekare merkez ve mahallelere parke taşı döşedik. Otogarı hizmete soktuk. Biz belediyeyi devraldığımızda 3 tane çalışan aracımız vardı. Onlarda çalışmıyordu. Muş’a servis çeken aracımız kaza yapmıştı. 40 bin lira harcayarak onu da faaliyete soktuk. Biz onlarında tamirini yaparak araç sayımızı 3 katına çıkardık. 4 yeni araç daha kazandırarak araç sayımızı çoğaltmak istiyoruz. 3 adet çöp sıkıştırma aracımız oldu. Artık traktörlerle çöp toplama devrine son vermek istiyoruz. Arzuladığımız, hayalini kurduğumuz Malazgirt için yeterli olmasa bile çok iyi bir başlangıç sayılabilir. Daha çok çalışacağız, daha çok fikir üreteceğiz, yarınları daha güzel bir Malazgirt için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ben ve ekibim ilçemizi hak ettiği seviyelere ulaştırmak için gece gündüz demeden mesai mefhumu gözetmeksizin her dakikamızı Malazgirt’e bir taş daha koyabilmek için harcayacağımıza bir kez daha söz veriyorum. Elektrik borcumuz vardı bu borçlarımızı bitirmek için İller Bankası’ndan kredi başvurusu yaptık. İnşallah bu kredimiz onaylanır ve bu borcumuz biter” diye konuştu.
Ardından belediyenin birim amirleri tarafından bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak faaliyet çalışmalarını içeren raporlarının sunumları ve belediyenin çalışmaları sinevizyon olarak toplantıya gelenlerle paylaşıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malazgirt Belediyesi’nden Halk Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN