Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta, ’Kalıcı Barış Ve İslam’da Kardeşlik Hukuku’ Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 5.5.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 15:57
Sivil İnisiyatifi ve Kalıcı Barışa Çağrı Gönüllüleri tarafından Kalıcı Barış ve İslam’da Kardeşlik Hukuku konulu bir toplantı düzenlendi.
Yıldız Düğün Salonunda yapılan toplantıya, kanaat önderleri, köy ve mahalle muhtarları ile çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan kanaat önderlerinden Zabit Eker, herkesin birlik olması gerektiğini söyledi. Kanaat önderlerine büyük bir iş düştüğünü ifade eden Zabit Eker, kanaat önderlerinin bir araya gelip doğru karar alınmasına öncü olmalarını istedi. Vicdan mahkemesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Eker; "Yeryüzünde mahkemelere gittiğiniz zaman, şahit isterler delil isterler. Ama vicdan mahkemesi, öyle bir mahkeme ki, şahit istemeden, delil istemeden anında karar verir. Bugün hepimiz için vicdan günüdür, birlik olma günüdür, kurtuluş savaşından daha ziyade siyasi bir kurtuluş günüdür" dedi. Sadece Kürtler değil bütün Türkiye halklarının bu mücadelenin içinde olması gerektiğini anlatan Eker, şunları söyledi: "Bu oyunu hep beraber bozmazsak, hepimizin içerisinde yer aldığı gemi batar. Sizler de görüyorsunuz, son günlerde oynanan oyunlar, o kadar büyüktür ki, barış onların kabusu oldu ve savaş kararı aldılar. Halkların gerçekten barıştığını görünce, barış onların kabusu oldu. Onun için Ağrı ile başladılar. 20 insanın kanını döküp provokasyon yapmayı planladılar ama tutmadı, ellerinde patladı. Son günlerde din ile diyanetle üzerimize geliyorlar. Oysa bu halk, bin 400 yıldır Müslüman, dinini de bilir."
Eker, konuşmasında bazı oyunlar oynandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; "Kürt sorunu yok diyorlar. Oynanan oyun, Türkiye halklarını birbirine kırdırma ve kendi zulümlerini kapatma oyunudur. Bugün, Muş’un tarihini belirleyecek olan siz kanaat önderleri, diğer illerde olduğu gibi el ele vermezsek, bunların oyunu başa gelecektir ama ben size inanıyorum. Siz bütün oyunları görüyorsunuz, hep beraber bu oyunları bozacağız, inşallah başarıyı bu halk sağlayacak."
Türkiye halkı olarak haklarını kaybetmeyeceklerini ve şereflerine toz kondurmayacaklarını dile getiren Eker, oynanan oyunları hep birlikte bozacaklarını sözlerine ekledi.
Toplantı, verilen yemeğin ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş’ta, ’Kalıcı Barış Ve İslam’da Kardeşlik Hukuku’ Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN