Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köy Okulu Öğrencilerinden Yılsonu Sergisi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 13:49
Köy Okulu Öğrencilerinden Yılsonu Sergisi
’ta merkeze bağlı Soğucak Köyü Ortaokulu öğrencilerinin yılsonu etkinlikleri kapsamında düzenlediği resim sergisi büyük beğeni topladı.
Muş Öğretmenevi’nde düzenlenen açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Şube Müdürü Sabahattin Eke, Soğucak Ortaokulu Müdürü Nurettin Yalçın, okul müdürleri, köy okulu öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Serginin açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve beraberindekiler, Soğucak Ortaokulu öğrencileri tarafından yapılan resimleri tek tek ziyaret etti.
Öğrencilerin el emeği göz nuru çalışmalarını canı gönülden beğendiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Arslan, “Soğucak İlk ve Ortaöğretim Okulu öğrencilerimizin bugün sergilerinin açılışını yaptık. Gerçekten öğrencilerimiz yıl boyu derslerinde yaptıkları hünerlerini burada sergiliyorlar. Gerçekten güzel eserler sergilediler. Herkesin ellerine sağlık, öğrenciler yeteneklerini sergiliyorlar. Bu sergiler ile çocuklarımız kendi yeteneklerini de göstermiş oluyorlar. Kendilerine olan güvenleri artıyor. Yapılan eserlerin takdir edilmesi öğrencilerimizin hayatına güven kazandırıyor. Bunlarda çok önemli noktalardır. Ben bu yılsonu sergisinde emeği geçen okul idarecilerini, öğretmenlerimi, öğrencilerimizi kutluyorum ve tebrik ediyorum, çok güzel şeyler sergilemişler” dedi.
Öğrencilerin yapmış olduğu resimlerin sergisi hakkında açıklamalarda bulunan Soğucak Köyü Ortaokulu Müdürü Nurettin Yalçın ise, öğrencilerin öğretim yılı boyunca hazırladıkları değişik türlerdeki resimleri sergilediklerini kaydetti. Yıl içerisinde öğretmenlerinin üstün gayreti ve öğrencilerinin de başarısıyla bu serginin oluşturulduğunu vurgulayan Yalçın, “Okulumuzun 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin yapmış olduğu yılsonu etkinliği, Milli Eğitim Müdürümüzün izniyle beraber gerçekleştirdik. Okulumuzun yılsonu sergisinde öğrencilerimiz öğretim yılı boyunca hazırladıkları değişik türlerdeki resimleri sergileniyor. Bu çalışmalar öğrencilerimizin sosyal açıdan daha başarılı olmaları açısından da büyük önem arz ediyor. Bu vesile ile serginin düzenlenmesindeki gayretlerinden dolayı emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederim” diye konuştu.
Sergide 56 adet eserin yer aldığını belirten Soğucak Ortaokul Öğretmeni Suna Sayılmış Yurdakul da, “Şu an burada 56 adet çalışmamız var. Köy çocuklarıyla beraber ellerimizden geldiğince sergiyi yapmaya çalıştık. Yapmış oldukları eserler Anadolu insanını ifade etmektedir. Kendi kültürlerini ifade etmekti. Bunları tablolara ve kâğıtlara aktardıkları şekilde bizde halkımız ile paylaşmak istedik. Tamamen öğrencilerimizin kendi el emekleri neticesinde gerçekleştirilmiştir. Zamanımız kısıtlıydı, o yüzden sene başından itibaren yapmış olduğumuz çalışmalar karma teknik, kara kalem, akrilik, sulu boya ve dediğimiz gibi imkânlarımız da kısıtlıydı çok fazla çeşitli teknikler kullanamadık. Ellerimizden gelen imkânlar dâhilinde güzel bir şeyler sergilemeye çalıştık” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köy Okulu Öğrencilerinden Yılsonu Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN