Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lu Atlet Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi Temsil Edecek

Giriş Tarihi: 18.6.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 17:05
Muşlu Atlet Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi Temsil Edecek
lu atletizmci Derya Konur, 15-19 Temmuz 2015 tarihinde Kolombiya’da yapılacak olan Yıldızlar Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.
Muş’u sürekli başarıdan başarıya taşıyan atletizmcilerin dünya, Avrupa ve Türkiye dereceleri olduğunu hatırlatan Mili Takım Atletizm Antrenörü Murat Karataş, 15-19 Temmuz 2015 tarihinde sporcuları Derya Konur’un Kolombiya’da yapılacak olan Yıldızlar Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi. 13- 14 Haziran 2015 tarihinde yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda yine sporcularının dereceye girerek milli takım seçmelerinde yer aldığını ifade eden Karataş, “Milli takım seçmesi Balkanlar, Yıldızlar Avrupa ve dünya takım seçmeleri bir arada yapıldı. Bu seçmelerde Emine Akbingöl 1500 metrede ve 3 bin metrede ikinci oldu. Derya Konur 2 bin metre engellide 3. oldu ve Mehtap Altın ise 2. oldu” dedi.
Yıldızlar Avrupa seçmelerine Derya Konur, Mehtap Altın ve Emine Akbingöl’ün gideceğini kaydeden Karataş, “Türkiye’yi temsilen 2000 engellide de Nurullah Omurgan Türkiye 1.si oldu. Hem Balkan Şampiyonasına hem de yıldızlar Avrupa seçmelerinde Türkiye’yi temsil etmek üzere gidecekler. Şu anda ilimizde yıldızlar Avrupa seçmelerine 4 tane sporcumuz gidecek. Yıldızlar Dağ Koşusu’nda ise Osman Barkan ülkemizi temsilen yurtdışına gidecek. Barajı geçtiğinden dolayı da Derya Konur dünya şampiyonasına gidecek. 26 Temmuz Gürcistan’da yıldızlar Avrupa seçmesi, 4 Temmuz’da Roman’ya da Balkan şampiyonası yapılacaktır” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muşlu Atlet Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi Temsil Edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN