Rojava Ve Kobani İçin Yardım Kampanyası

Giriş Tarihi: 6.7.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 13:54
Rojava Ve Kobani İçin Yardım Kampanyası
(İHA) – Muş’un Malazgirt ilçesinde, Rojava ve Kobani halkı için Ramazan ayında yürütülen kampanya kapsamında bir TIR yardım malzemesi gönderildi.
HDP, DBP ve Malazgirt Belediyesi tarafından yürütülen kampanya çerçevesinde toplanan yardımlar, Malazgirt Belediyesi eş başkanları Halis Coşkun ve Memnune Söylemez, HDP ve DBP ilçe teşkilatı ve Muş Rojava Yardım Derneği Başkanı Mehmet Dağ Uçak tarafından Rojava’ya teslim edilmek üzere yola çıktı. Malazgirt Belediyesi Eş Başkanı Halis Coşkun, “Rojava ve Kobani’deki halkımıza IŞİD çeteleri tarafından saldırılar yapılarak evleri talan edildi. Şu an insanlarımız çok mağdur. Bu mağduriyetlerini gidermeye çalışıyoruz. Halkımız Kobani ve Rojava’da insanlarımızın acılarına ortak oldular. Ellerinden gelen yardımı yapmaya çalıştılar” dedi.
Muş Rojava Derneği Başkanı Mehmet Dağ Uçak ise, “Malazgirt halkının duyarlılığı sayesinde toplanan bir TIR dolusu un, kuru gıda, çocuk bezleri, çocuk mamaları ve giyim malzemelerini bugün gönderiyoruz. Muş Rojava Yardım Derneği olarak Malazgirt halkına teşekkür ediyoruz. Elimizden gelen imkânlarla ve halkımızın da yardımıyla Muş ve ilçelerinde yardım malzemeleri topluyoruz. Bir nebzede olsa Ramazan ayı içerisinde yiyecek ve giyecek sıkıntısı yaşayan Rojavalı kardeşlerimizi unutmayarak onlara yardım göndermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rojava Ve Kobani İçin Yardım Kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN