Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEOG Tercihleri İçin Danışmanlık Hizmeti

Giriş Tarihi: 7.7.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
TEOG Tercihleri İçin Danışmanlık Hizmeti
(İHA) – Muş’un Malazgirt ilçesinde, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında öğrencilere ve velilere lise tercihlerinde danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.
Malazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Alparslan Ortaokulu başta olmak üzere tüm ortaokullarda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı için tercih danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aydınoğlu, “Öğrencilerimizin liselere yerleştirme işlemleri için tercihler son anda bir değişiklik olmazsa 6-16 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Bu süreçte oluşturulan tercih danışmanlığı komisyonların görevli rehberlik öğretmenleri ve okul yöneticileri tarafından öğrenci ve velilere tercih yapılacak okulların fiziki koşulları, ulaşımı, yüzdelik dilimi gibi bilgiler konusunda yardımcı olacaklar. Bu komisyonlar, ayrıca öğrencinin kendini tanıması, ilgi ve yeteneklerini fark etmesi, üst eğitim kurumları hakkında bilgilendirme yapılması, okulun mezuniyet sonrası istihdam ilişkilerini, okulun yakın ve uzak çevresini, öğrencinin lise sonrası hedeflerinin belirlenmesi konusunda rehberlik hizmeti verecek” dedi.
Yerleştirme sonuçlarının 14 Ağustos’ta ilan edileceğini dile getiren Aydınoğlu, “Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos’ta yapılacak ve sonuçlar 24 Ağustos’ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos’ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos’ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül’de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül’de açıklanacak” diye konuştu.
Komisyonda beş öğretmenin görev alacağını ifade eden Aydınoğlu, “Alparslan Ortaokulu Müdürü Erkan Biçer’in başkan olacağı tercih danışmanlığı komisyonunda rehber öğretmenler Ümit Gümüştaş, Mehmet Altuğ, Barış Güney ve Tayfun Aker görev alacaklar. Görev alacak tüm öğretmen ve yöneticilerimize şimdiden teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Öğrenci ve velilerimize de güzel bir tercih döneminden sonra gönüllerindeki liselere yerleşmelerini temenni ederim” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG Tercihleri İçin Danışmanlık Hizmeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN