Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bulanık’ta ‘Suruç Ve Abdullah Öcalan’ Açıklaması

Giriş Tarihi: 20.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
’un Bulanık ilçesinde, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyeleri Öcalan’a uygulandığı iddia edilen tecrit ve Suruç’ta yaşanan bombalı saldırıyı kınadılar.
DBP ilçe binası önünde bir araya gelen ve araların HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan, DBP ve HDP ilçe eş başkanlarının aralarında bulunduğu kalabalık grup, Aslanpaşa Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşün ardından bir açıklama yapan HDP Bulanık İlçe Yöneticisi Mehmet Karabalık, Suruç’ta gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınadı. Abdullah Öcalan üzerinde uygulanan tecridin her geçen gün derinleştirildiğini söyleyen Karabalık, “Bizler sadece Öcalan’ın tecrit koşullarının düzeltilmesini değil, özgürlüğünü istiyoruz. Yıllardır İmralı zindanında Türkiye’nin demokratikleşmesi ve sadece Kürtlerin değil diğer halkların ve kimliklerin de özgürleşebilmesi adına mücadele veren Öcalan’ın bir an önce serbest bırakılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.
HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan ise yıllardır katliamlardan geçirilen Kürt halkının artık ölümden hiçbir şekilde korkmadığını ifade ederek, Suruç’taki bombalı katliamı kınadı.
Konuşmaların ardından kalabalık DBP ilçe binasına kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulanık’ta ‘Suruç Ve Abdullah Öcalan’ Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN