Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Büyükersoy Köy Yollarını İnceledi

Giriş Tarihi: 27.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 28.7.2015 00:18
Vali Büyükersoy Köy Yollarını İnceledi
Valisi Vedat Büyükersoy, merkeze bağlı Karakuyu, Ortakent, Eğirmenç ve Harman köylerinde yapılan asfalt çalışmalarını inceledi.
Asfaltlama çalışmaları inceleyen Vali Büyükersoy’a, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Fesih Çakır da eşlik etti. İlk olarak merkeze bağlı Karakuyu ve Ortakent köy yollarındaki çalışmaları inceleyen Vali Büyükersoy, Ortakent köyünde yapılan köprü çalışmasını denetleyerek bilgi aldı. Ardından Eğirmeç köyünde incelemelerde bulunan Büyükersoy, burada köy muhtarı Mehmet Şerif Girenay ve köy halkı tarafından karşılandı. Muş’ta yapımı planlanan 450 kilometrelik asfalt çalışmasının güzel bir şekilde devam ettiğini ifade eden Vali Büyükersoy, “Bugün köylerimizde yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde gördük. Öncelikle burada çalışan işçilere onların idarecilerine emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu sene yaklaşık 450 kilometre, birinci ve ikinci kat olmak üzere asfalt çalışması yapacağız. İnceleme yaptığımız bu köyümüzde yaklaşık 5 kilometrelik köy içi asfaltlama çalışması yapılmaktadır. Bu çalışmaların hepsi ülkemizin ekonomisi ile paralellik arz etmektedir. 10-15 sene öncesi vatandaşlarımızın hayal bile edemeyeceği sağlık, eğitim, ulaşım ve daha nice hizmetlerden şimdi çok daha iyi bir şekilde vatandaşlarımız faydalanabilmektedir. Ama hala birileri milli birlik ve beraberliğimizi, huzurumuzu bozmaya yönelik eylemler gerçekleştirmekte, yakmak, yıkmak, haraç istemek, molotof atmak istemektedir. Bu saydığımız fiiller hangi ülkede serbesttir. Devletimiz gerekeni zaten yapıyor, ancak vatandaşlarımızın da bu fiilleri işleyenlere buğz (nefret) etmesi gerekmez mi? Biz vatandaşlarımızdan onlara taş atın, onların yollarını kesin demiyoruz, sadece onların gerçekleştirdikleri eylemler nedeniyle onlara kalbinizle buğz edin diyoruz. Çünkü yapılan bu hizmetlerin hepsi vatandaşlarımız içindir. Çok güzel bir atasözünü de sizlerle paylaşmak isterim, ‘marifet iltifata tabidir. İltifatsız marifet zayidir.’ Ne mutlu ki, imkânlar ölçüsünde daha fazla hizmeti vatandaşına sunmaya çalışan bir ülkenin vatandaşlarıyız. Bunun için ne kadar şükretsek azdır” dedi.
Ziyaret esnasında köy halkı ile yaptığı görüşmelerde istenilen taleplere yönelik imkanlar dahilinde değerlendireceklerini kaydeden Vali Büyükersoy, “Köylerimizde yapılan yol asfaltlama çalışmalarını inceledim. Bu köyümüzde de vatandaşlarımız kısa süre sonra çamurdan, tozdan kurtulacak. Şu an serme ve sıkıştırma çalışmaları tamamlanmış. Bizler devletimizin imkânları dâhilinde bu çalışmaları yapıyoruz. İnşallah bu çalışmalar en kısa zamanda tamamlanacak ve vatandaşlarımızın en iyi şekilde istifade etmesini sağlayacağız. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun. Güle güle kullansınlar” şeklinde konuştu.
Yol incelemelerinden sonra Vali Büyükersoy, karşılaştığı çocuklarla ilgilenerek bir süre sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Büyükersoy Köy Yollarını İnceledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN