Belediye Başkanı Hasan Ünver;

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:17
Belediye Başkanı Hasan Ünver, eğitimli kadınların sayısının artmasının büyüyen ve gelişen Nevşehir için en temel değerlerden biri olduğuna inandığını belirterek, eğitim alanındaki çalışmaları içtenlikle desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamada, toplumun en temel yapı taşı konumundaki ailenin en temel gücü ve eli öpülesi olarak yerini bulan kadınların eğitim alanındaki etkinliklerinin daha da geliştirilmesi gerektiği inancını taşıdıklarını belirtti. 2005 yılından beri Nevşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM)’ in 18 ve üzeri yaş grubundakilere yönelik kurs çalışmalarına, erkeklere oranla genç kız ve kadınların sayıca daha da yoğun bir katılım sağladıklarını dile getiren Belediye Başkanı Hasan Ünver şöyle konuştu;
“ Nevşehir Belediyesi olarak 18 ve üzeri yaş grubundaki vatandaşlarımızın mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesinin yanı sıra istihdamlarının sağlanması ve aile bütçelerine katkı sağlamalarını amaçlayan KAPEM ’deki bugüne kadar açtığımız 40 ın üzerindeki değişik branşta ki kurs çalışmalarına genç kız ve kadınlarımızın daha fazla ilgi gösterdiklerini gözlemliyoruz. Son yıllarda marka şehir olma yolunda emin adımların atıldığı ülkemizin en önemli kültür turizm merkezi Nevşehir’de, genç kız ve kadınlarımızın örgün eğitimden en üst düzeyde yararlanmaları için Nevşehir Belediyesi olarak ciddi katkılar sağlıyoruz. Bu yöndeki desteklerimizi önümüzdeki süreçte daha da artırmanın gayreti içerisinde olacağız. Eğitimli genç kız ve kadınlarımızın sayısının ciddi anlamda artış göstermesi büyüyen ve gelişen şehrimiz için en temel değerlerden biri olarak ele alıyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver;
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN