Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kozaklı’da Sağlık Turizmi

Giriş Tarihi: 11.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Kozaklı’da Sağlık Turizmi
Türkiye’nin en önemli termal turizm merkezlerinden biri olan ’in Kozaklı ilçesinde bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi sayesinde termal turizmin yanın da sağlık turizminde de söz sahibi olması için çalışmalar başlatıldı.
Kozaklı ilçesinde sağlık turizminin ön plana çıkartılması amacıyla Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kozaklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde bir toplantı düzenlendi.
Toplantıya Kozaklı Kaymakamı Kemal Duru, Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fatih Yıldız, İl Özel İdare Genel Sekreteri İsmail Cihan, Hastane Yöneticisi Dr. Atikullah Ghiasee ve Kozaklı Termal Kaplıcalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cumhur Ünal katıldı.
Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe burada yaptığı konuşmada; Kozaklı ilçesinde sağlık turizmine katkı sağlayabilmek ve hastalara en güzel bir şekilde sağlık hizmeti sunabilmek için hastanede gerek çevre düzenlemesi gerek fiziki donanım gerekse tıbbi cihaz envanterini artırımına yönelik çalışmaların başlatıldığını açıkladı.
Doğal şifalı sıcak suyu sayesinde çok sayıda tesisin bulunduğu Kozaklı ilçesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin sağlık turizmi açısından ilçeye önemli bir değer kattığını vurgulayan Çömçe: “Eğer hastanemiz ve termal tesisler iş birliği içerisinde faaliyet gösterirse ilçemiz hem kaplıca turizmi hem de sağlık turizmi açısından önce ülke daha sonra ise dünya çapında mesafe kat edecektir. Diğer taraftan; Bakanlığımız ile ilçemizde tedavi görmek üzere 50 bin hasta gönderilmesi bağlamında protokol imzalandı. Gelecek olan bu hastalar inanıyorum ki ilçe ekonomisine ciddi anlamda hareketlilik kazandıracaktır. Bir diğer husus ise; Kozaklıya en kısa zamanda Fizik Tedavi ve Turizm Otelciliğine yönelik Meslek Yüksek okulu kazandırılmalıdır. Böylelikle Kozaklı kalifiye personelini kendisi yetiştirerek bir yönüyle kendi dinamizmini kendisi oluşturmuş olacaktır. “ dedi.
Heyet daha sonra hastane ve termal kaplıca çevresinde incelemelerde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozaklı’da Sağlık Turizmi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN