Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapadokya’da Balonlar Meteoroloji Pankartlarıyla Uçtu

Giriş Tarihi: 23.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 10:35
Kapadokya’da Balonlar Meteoroloji Pankartlarıyla Uçtu
Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya’da balonlar, Meteoroloji pankartları ile uçtu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne çalışanlarına havacılık tazminatının ödenmesi için Büro Memur-Sen tarafından Türkiye genelindeki meteoroloji müdürlüklerinde başlatılan iş yavaşlatma eylemine destek için, 23 Mart Dünya Meteoroloji Gününde Kapadokya semalarında sıcak hava balonlarına “Havacılık Tazminatımızı istiyoruz” pankartları asıldı.
Balonların havalandığı ’in Göreme Beldesi’ndeki alanda açıklama yapan Genç Memur-Sen Nevşehir İl Başkanı Mustafa Hüseyin Keser, tüm meteoroloji çalışanlarının gününü kutlayarak, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na Havacılık tazminatı konusunda verdiği sözü yerine getirmesini istedi.
Keser: “23 Mart Dünya Meteoroloji Günü’nde Nevşehir Genç Memur-Sen olarak yine alanlardayız. Eğitimde, sporda, adalette, turizmde ve birçok alanda özellikle de ulaşım sektöründe meteorolojinin verileri sürekli kullanılmakta ve hava tahminlerinin yüzde 90’ın üzerinde tutarlılığı var. Özellikle Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun meteoroloji çalışanlarına söz vermiş olduğu Havacılık tazminatını gündeme getirmek istiyoruz. Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (Eurocontrol) tarafından havacılığa katkılarından dolayı Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne personel gideri olarak para ödeniyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi, aldığı bu parayı havacılık tazminatı adı altında personeline öderken Meteoroloji çalışanları bu tazminatı alamıyor. Havacılık tazminatının meteoroloji çalışanlarının hakkıdır. Bakanımızın havacılık tazminatı noktasında meteoroloji çalışanlarımızın yanında olmasını ve verdiği sözü yerine getirmesini diliyoruz. Yaptığımız bu etkinlikle meteoroloji çalışanlarının yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Sayın Bakan Eroğlu’ndan bir kez daha sesimizi duymalarını istiyoruz. Havacılık tazminatı tüm meteoroloji çalışanlarımızın hakkıdır. Er yada geç bu hak alınacaktır” dedi.
İçerisinde Uzakdoğulu ve Avrupalı turistlerin bulunduğu balonların uçuşu yaklaşık 1 saat sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapadokya’da Balonlar Meteoroloji Pankartlarıyla Uçtu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN