Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti İl Başkanı Tanrıver:

Giriş Tarihi: 4.4.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:54
AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, avukatların insanların haklarını savunmada ve demokrasinin işleyişinde büyük sorumluluklar yüklendiklerini belirtti.
AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Tanrıver, hukuk sistemi içerisinde çok önemli bir yere sahip olan avukatlık mesleğinin, adaletin tecellisi ve tesisi hususunda sağladığı katkıların son derece önemli ve göz ardı edilemeyecek kadar büyük olduğuna dikkat çekti.
Avukatların, yargılamanın asli unsuru olduğu gibi, Türkiye’de hukuk devleti ilkesinin en önemli aktörleri arasında yer aldığına işaret eden Tanrıver, şunları söyledi:
"Adalet, tüm insanların ortak talebi ve beklentisi olmakla birlikte en temel hakkıdır. Yargı sisteminin ayrılmaz bir parçası ve savunma makamının temsilcisi olan avukatlarımız, adaletin tecellisi için insanları hakları konusunda bilgilendirip yönlendirerek, haklarını koruyabilmeleri ve kullanabilmeleri konusunda onlara yardımcı olarak önemli bir görevi de yerine getirmektedirler. Hukuk camiasında önemli bir yere sahip olan avukatlarımızın sorunları uluslararası hukuk standartlarına çekilerek halkın ihtiyaçlarına daha doğru cevap verir hale getirilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, benim de aralarında bulunmaktan şeref duyduğum avukatlık mesleğinin mensubu olan değerli meslektaşlarımın gününü en içten duygularımla kutluyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti İl Başkanı Tanrıver:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN