Rektör Kılıç’ın 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Giriş Tarihi: 18.5.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 10:40
Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, 19 Mayıs’ın Türk milletinin bağımsızlık ve hürriyet için kenetlenerek ortaya koyduğu mücadelenin ardından boyunduruk altına alınamayacağının en güçlü sembolü olduğunu söyledi.
Rektör Kılıç, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kılıç mesajında, 19 Mayıs’ın Türk milletinin tarih sahnesinden silinmek üzereyken tüm varlığıyla ayağa kalkıp zaferini bütün dünyaya ilan ettiği gün olduğunu belirtti.
Bağımsızlık ateşinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs’ın milli mücadele ruhunun tek bir vücutta somutlaşarak bu cennet vatan uğruna feda olmaya hazır olanların destanı olduğunu kaydeden Kılıç, "Kuşkusuz bu gün, dünya tarihini değiştiren bir öneme sahiptir. 19 Mayıs’ın en büyük hazinemiz olan gençlere armağan edilmesinde de bu mücadelenin ilelebet genç ve diri kalacağının mesajı vardır. Zira Milletimizin var olma yolunda atmış olduğu bu büyük adım, gelecek nesillere gençliğin güç ve enerjisiyle aktarılacaktır. Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yad ederek; yarınımızı emanet ettiğimiz bütün gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektör Kılıç’ın 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN