Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Yamaç Paraşütü İçin Deneme Atlayışı Yapıldı

Giriş Tarihi: 20.5.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 12:37
Nevşehir’de Yamaç Paraşütü İçin Deneme Atlayışı Yapıldı
’de yamaç paraşütü için alan oluşturma çalışmaları çerçevesinde Aşıklı Tepesinde Kayseri Talas Belediyesi Yamaç Paraşütü Kulübü sporcuları tarafından deneme atlayışı yapıldı.
Kayseri Talas Belediyesi Yamaç Paraşüt Kulübü Üyesi Barış Utkan yaptığı açıklamada, yamaç paraşütü yapmak için Kayseri’de açılan kursa katılan Nevşehirli kursiyerlerin bir süredir uçuş alanı arayışı içerisinde olduklarını kaydetti. Nevşehir’de bu spora gönül verenlerin uçuş yapabilecekleri bir alan bulunması için merkez ilçeye bağlı Güvercinlik Köyü yakınlarındaki 400 metre yükseklikteki Aşıklı Tepesinden bu amaçla deneme atlayışı yapmaya karar verdiklerini belirten Utkan, 3 sporcu tarafından gerçekleştirilen atlayışın başarıyla tamamlandığını ifade etti.
Bu alanın yamaç paraşütü için uygun bir alan olduğunu ifade eden Utkan: “Nevşehir’de kursiyer arkadaşlarımız vardı ve onlar Nevşehir’de uçuş alanı arayışı içerisindeydiler. Buradaki tepenin de iyi bir uçuş verebileceği yönünde düşünceleri vardı. Onların performansları deneme uçuşlarına elverişli olmadığı için ilk uçuşları biz yaptık. Buranın yeni başlayanlar için uygun bir uçuş alanı olup olmadığını gözlemlemek istedik. Denemelerimiz sonucunda buranın uçuş için uygun olduğu kanaatine vardık. Özellikle yaz aylarında iyi uçuşlar çıkacaktır ama uçuş alanına çıkış oldukça zor. Buraya bir yol açılması ve düzenlenmesi gerekiyor. Çok zahmetli bir iş olduğu kanaatinde değilim. Nevşehir ve yakın çevresinde uçuş yapılan ciddi alanlar yok burası o açıdan değerlendirilebilir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevşehir’de Yamaç Paraşütü İçin Deneme Atlayışı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN