İl Sağlık Dr. Rahim Ünlübay:

Giriş Tarihi: 26.6.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 10:01
Kapadokya bölgesinde meydana gelen balon kazası sonrasında yaralıların durumu hakkında açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, "18 yaralının 7’si yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi" dedi.
Kapadokya bölgesinde sabah saatlerinde meydana gelen balon kazasında yaralanan turistlerin sağlık durumuyla ilgili olarak bilgi veren Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, "Düşme vakası değil biraz sert iniş vakası. Balonun sepeti devrilmiş ve toplam 20 kişilik balon. 18 yaralı hastaneye kaldırıldı" dedi.
Dr. Ünlübay, "Genellikle Çinli turistlerin oluşturduğu 12 Çinli, bir Brezilya iki Yunan, bir Türk, iki ABD vatandaşı yaralandı. Hastaları il merkezindeki hastanelere aldık. Hastaların genel durumları iyi. Ağır yaralımız yok" dedi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ünlübay, "Yanık muhtemelen devrilme esnasında hortumun çıkmasından dolayı oluşan bir yanık var. Yanıklar birinci derecede yanıklar. Kollar ve başlarda hafif derecede yanıklar var. Hastaların yaklaşık 7’si yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi. Birkaç baş ağrısı olan yaralıların tomografisi çekildi. Tomografi sonuçları bekleniyor. İnşallah öğleden sonraya kadar bütün hastalarımızı taburcu edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevşehir İl Sağlık Dr. Rahim Ünlübay:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN