Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in İl Oluşunun 61. Yıl Dönümü

Giriş Tarihi: 18.7.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Belediye Başkanı Hasan Ünver, 2004 yılında il oluşunun 50. yılını kutlayan Nevşehir’in, aradan geçen 11yıllık süreç içerisinde sadece bölgesinin değil, Türkiye’nin en hızlı gelişen şehirlerinden biri haline geldiğini belirterek, sürdürülen yatırımlarla birlikte yakın bir gelecekte Nevşehir’in Türkiye’nin en önemli cazibe merkezlerinden biri haline geleceğini belirtti.
Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde il oluşunun 61. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Ünver mesajında, sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi değerleriyle Türkiye’nin dış dünyaya açılan en önemli kapılarından biri olan Kapadokya bölgesine ana merkezlik yapan Nevşehir’in, kararlı bir şekilde gelişim süreci içerisinde hak ettiği yerini alabilmesi için başta merkezi hükümet olmak üzere milletvekilleri, ve sivil toplum örgütleri ile sıkı bir diyalog ile bu alanda önemli mesafelerin kat edildiğini kaydetti.
Mesajında yıllar yılı turizm konusunda etkin bir misyon ortaya koyamayan Nevşehir kent merkezinin, 2004 yılından sonra ciddi anlamda bir değişim ve gelişim süreci içerisine girdiğini kaydeden Ünver, bir biri ardına hizmete geçen köklü alt ve üst yapı tesisleri ile Nevşehir’in büyük bir ivme kazandığını dile getirdi. Ünver, daha sonra mesajında şu görüşlere yer verdi,
“Tarihi gelişim sürecinde bir çok medeniyetin barındığı bir büyük uygarlık merkezi olan Kapadokya bölgesinin ana idari merkezi durumundaki Nevşehir, son yıllarda birbiri ardına yapılan yatırımlarla sadece turizm sektöründe değil, ekonominin diğer alanları olan tarım, ticaret ve sanayi dallarında da önemli gelişimlerin ortaya konulduğu potansiyel bir güce ulaşmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından marka kentler içerisinde değerlendirilen Nevşehir, Türkiye’ de 21. yüzyılın en hızlı gelişim içerisinde olan ve büyüyen kentleri arasında hak ettiği yeri kısa bir süre içerisinde alacaktır. Nevşehir Belediyesi’nin de öncülüğünde ortaya konulan bu hızlı ve planlı gelişim çabaları ile Nevşehir, bölgesinde ve ülke genelinde önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecektir. ”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevşehir’in İl Oluşunun 61. Yıl Dönümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN