Rektör Kılıç’ın Gazeteciler Ve Basın Bayramı Mesajı

Giriş Tarihi: 24.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 11:58
Rektör Kılıç’ın Gazeteciler Ve Basın Bayramı Mesajı
Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, 24 Temmuz ’Gazeteciler ve Basın Bayramı’ nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Mesajında; toplumu bilgilendirme misyonuyla hareket eden basının, uzağı yakın eden, görülmeyeni gösteren ve duyulmayanı duyuran bir konumda olduğunu kaydeden Kılıç, bu denli önemli bir görevi yerine getiren güçlü, ilkeli ve tarafsız bir basının kuşkusuz toplumların ilerlemesine ve gelişmesine önemli katkılar sağladığına inandığını vurguladı.
Bu itibarla basının, demokratik toplum yapısının işlerliğini sağlayan önemli bir sacayağı olduğunu belirten Kılıç: “Bu noktada 24 Temmuz 1908 tarihi basın ve toplum adına bir dönüm noktası olmuştur. Bu süreçte basınımız, çok hızlı bir ilerleme kaydederek Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin gelişmesinde çok önemli bir konumda yer almıştır. ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ olarak kutlana gelen 24 Temmuz, bu itibarla bir milat niteliğindedir. Bu vesile ile Nevşehir’imizde çalışmalarını büyük bir özveri ile yürüten değerli basın mensuplarının ve ülkemizin tüm basın çalışanlarının ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım.” dedi. (MÖZ-AÖ-Y)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektör Kılıç’ın Gazeteciler Ve Basın Bayramı Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN