Altunhisar Kaymakamı Yeşiltaş Öğrencilerle Buluştu

Giriş Tarihi: 21.3.2015 08:58 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Altunhisar Kaymakamı Yeşiltaş Öğrencilerle Buluştu
Altunhisar Kaymakamı Mehmet Yaşar Yeşiltaş, öğrencilerinin daveti üzerine söyleşi yapmak üzere Yeşilyurt Hasan Yaldır ilkokuluna gitti.
Altunhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sayar’ın da katıldığı program okulun konferans salonunda yapıldı. Ortaokul ve ilkokul dördüncü sınıf öğrencilerinin katıldığı söyleşiye Altunhisar Kaymakamı Yeşiltaş, eğitim-öğretimin önemini anlatarak başladı. Öğrencilerin dikkatlerin toplamak ve dikkatli dinlemelerini sağlamak için öğrencilere sürekli söz hakkı verdi, sorular sordu, kendisine sorulan soruları özenle cevapladı.
Kaymakamlık mesleğinin özellikleri, yaptığı görevler, diğer mesleklerle karşılaştırılması, kaymakam olmak için bitirilmesi gereken okullar, Altunhisar Kaymakamı Mehmet Yaşar Yeşiltaş’ın özgeçmişi, tuttuğu takım sorulan sorular oldu. Söyleşi yaklaşık bir saat sürdü. Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Altunhisar Kaymakamı Yeşiltaş okuldan ayrıldı.
Söyleşi sonrasında Valisi Necmeddin Kılıç’ın ’Köylerimiz Şehir Olsun’ projesi kapsamında Yeşilyurt köyünde uygulama aşamasında olan kilitli parke çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam Yeşiltaş, uygulamaya konacak köydeki gençlerin kullanımına sunmak üzere Basketbol ve voleybol sahalarının yapılacağı yerin planlaması ile ilgili köy muhtarı ve okul müdürleriyle fikir alışverişinde bulundu.
Hem gençlerin hem de öğrencilerin kullanımına açmak, etkin kullanmak ve güvenliği için okul bahçesinde yapımına karar verilen ilgili sahanın yapımına hemen başlanacağı müjdesini de veren Altunhisar Kaymakamı Yeşiltaş, ilerleyen zamanda da bu sahanın yanına halı saha da yapma planlarının olduğunu söyledi.
Kaymakam Yeşiltaş daha sonra ise, muhtarlık olarak köyleriyle ilgili projelerini sunan köy muhtarıyla köy piknik alanı yapılacak yeri ve yapılacak işleri yerinde inceleyerek değerlendirmede bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altunhisar Kaymakamı Yeşiltaş Öğrencilerle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN