Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilerden Kutlu Doğum Programı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:53
5 Şubat ortaokulu kutlu doğum haftası nedeniyle bir program düzenledi.
Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra okul öğrencileri Kuran-ı Kerim okudu. Daha sonra öğrencilerin oluşturduğu ilahi gurubu birbirinden güzel ilahileri seslendirdi.
Program kapsamında Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi dekan yardımcısı Doç. Dr. Muhittin Kapanşahin, konferans verdi.
Doç. Dr. Muhittin Kapanşahin konuşmasında şunları söyledi; “Onu anlamalıyız. Onu tanımalıyız ki, onu müteakiben sevmeliyiz. Rabbimiz bir ayeti kelimede buyuruyor ki, “İnsanlardan kimi vardır ki Allahtan başka varlıkları Allaha denk kabul edip Allah’ı sever gibi severler. İman edenler ise en çok Allah’ı sevendir. Allah’ın kıyaslaması bu ve insanlardan öyleleri vardır ki bu sevgiyi nereye kullanacağını bilmezler ve sanki Allah’ı seviyormuş gibi Allaha denk tuttuklarını severler, makamları, mevkileri severler, zenginliği, malı, mülkü severler halbuki sevgiye layık olan, sevilmeye en hak sahibi olan Allah-u tealadır.
İman edenler ise en çok Allah’ı sevenlerdir. Yine Allah’ın dışındakilerde sevilebilir. Peygamberi de sevilecek, kardeş, ahbap, dostta sevilecek. Ama onlar hiçbirini Allah sevgisinin önüne geçirilebilecek sevgi olmaz olmamalıdır. Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah ta sizi sevsin günahlarınızı bağışların diyor. Allah çok bağışlayan ve çok esirgeyendir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilerden Kutlu Doğum Programı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN