Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bor Semalarında Paraşüt Gösterisi Düzenlenecek

Giriş Tarihi: 3.7.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 14:24
Bor’da motorlu yamaç paraşüt gösterisi düzenlenecek. Türk Hava Kurumu(THK) ve Bor Şube Başkanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan Motorlu Yamaç Paraşüt (Paramotor) gösterisi Bor semalarında 4 Temmuz Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak.
THK Bor Şube Başkanlığı tarafından organize edilen etkinliğin amacının kurumun faaliyetlerini halka anlatmak, gençlere havacılığı tanıtmak ve sevdirmek olduğu belirtildi. Etkinliklerin Türkiye genelinde bir kaç kentte daha yapılacağını kaydeden THK Bor Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ali Akbaş; “… ‘Türkiye Kanatlarımın Altında’ projesi kapsamında Bor’da ilk defa THK uçuş etkinliklerimize başladık. Bor bizler için çok özeldi. Planlamamızı yaptık.Ramazan ayına denk gelen Bor ilçemizdeki gösterimizde ilk defa anlı, şanlı Türk bayrağımızla motorlu yamaç paraşütlerimiz çok güzel gösteriler yapacaktır. Bor’da ilk kez yapılacak olan motorlu yamaç paraşütü gösterileri vatandaşlar ve gençler tarafından büyük beğenisini toplayacağını ümit ediyoruz” dedi.
Akbaş; “THK, ülkemiz sathı ve yurt dışı görevleri ile orman yangınlarına müdahale etmiş ve hava ambulans uçaklarıyla yüzlerce organ nakli yapmış ayrıca hasta taşıyarak hastalara şifa olmuştur.90 yıldır 5 bin 500’ü aşkın pilot yetiştirmiş, her yıl yetiştirdiği 65-70 pilotunu hava yolu şirketlerine göndermiş, 75 bin paraşütçü,13 bin planörcü,2 bin 500 yamaç paraşütçü yetiştirmiş 100 bin gencimize model uçak eğitimi vermiştir. Ayrıca Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni kurarak tüm öğrencilerimize başarılı bir öğrenim sürdürmek ve meslek sahibi edinmeleri sağlanmaktadır.THK tüm havacılık eğitimlerinde özellikle genç kursiyerlerden malzemeler,barınma ve yemek gibi hiçbir masraflarından ücret almadan onların yetişmesini amaçlamaktadır.THK, faaliyetlerini vatandaşların fitre-zekat ve kurban derisi bağışlarıyla karşılamaktadır” diye konuştu.
Bor’da hafta sonu motorlu yamaç paraşütü yapılacağını söyleyen Akbaş; “Bor ilçemiz üzerinde gösteri uçuşu planlanmıştır. Bu kapsamda; Havacılık Eğitim Daire Başkanlığı tarafından gösteri uçuşunu gerçekleştirmek üzere Yamaç paraşütü Öğretmen Pilotları, motor teknikerleri ve Bor THK Şube Saymanı Kurs Öğreticisi İlker Türker görevlendirilmiştir. Etkinlikler Türkiye genelinde bir kaç kentte daha yapılacak. ‘Türkiye Kanatlarımın Altında’ Projesi kapsamında Bor’da ilk defa THK uçuş etkinliklerimize başladık. Niğde Bor bizler için çok özeldi. Planlamamızı yaptık. Ramazan Ayına denk gelen Bor ilçemizde ki gösterimizde ilk defa anlı, şanlı Türk bayrağımızla motorlu yamaç paraşütlerimiz çok güzel gösteriler yapacak. Bor’da ilk kez yapılacak olan motorlu yamaç paraşütü gösterilerinin vatandaşlar ve gençler tarafından büyük beğenisini toplayacağını ümit ediyoruz. Tüm halkımız davetlidir” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bor Semalarında Paraşüt Gösterisi Düzenlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN