Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzsüz Terörist!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan ve TSK'dan ihraç edilen FETÖ'cü hainlerden eski Konya Bölge Komutanı Tuğgeneral Timurcan Ermiş'in ifadesine ulaşıldı.

Giriş Tarihi: 14.8.2016 11:23 Güncelleme Tarihi: 14.8.2016 11:23
Yüzsüz Terörist!

Cuntacıların belirlediği sıkıyönetim atama listesinde adı Genel Komutanlığı Denetleme Başkanı olarak geçen Ermiş, ifadesinde kendini masum gösterme çabasına girişti. 15 Temmuz akşamı Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi'yi rehin alan Ermiş, o akşam amacının, Mendi'yi sesleri ve karışıklıktan uzaklaştırmak olduğunu savundu. Kendisine Mendi'yi alıp Akıncı Üssü'ne getirmesi talimatının verildiğini kaydeden Ermiş, Gazi Orduevi'ne giderek Mendi'yi bulduğunu, onunla makam aracına bindiğini, burada "Seni Akıncı'ya götüreceğiz" dedikten sonra kargaşa yaşandığını belirtti.

SABAHA KADAR NÖBET TUTTU

Operasyonu Mendi'nin FETÖ'cü yaveri Yılmaz'la birlikte yaptıklarını belirten Ermiş, "Komutanın üzerinde silah yoktu. Ancak benim üzerimde kamuflaj, elbise ve silah vardı. Komutan bana kızıp hamle yaptı. Silahımı almaya çalıştı ve silahımı çekip arkama sakladım. Sadece kızıp bağırdı, ancak aramızda herhangi bir arbede olmadı. Bu şekilde Akıncı Üssü'ne vardık" dedi. Ancak Galip Mendi ifadesinde, Ermiş'in kendisine silah çektiğini belirtmişti. Akıncı'ya vardıklarında rehin alınan Mendi'yi darbecilere teslim ettiğini anlatan Ermiş, kendisinin içeri alınmadığını, sonra sabaha kadar arabanın içinde beklediklerini belirtti. Ertesi gün öğleye doğru etrafta kimsenin kalmadığını fark etmeleri üzerine komutanların tutulduğu binaya bakmaları için asker gönderdiğini belirten darbeci Ermiş, şunları söyledi:

POLİSLER ŞEHİT OLUNCA HATASINI ANLAMIŞ!

"Geldiklerinde komutanın ellerinde plastik kelepçe olduğunu, sığınak benzeri oda içerisinde olduklarını, kapısının açık olduğunu, içerde kimse olmadığını söylediler. O arada cep telefonundan, internetten 47 özel harekat polisinin şehit edildiğini öğrendim. Hata yapıldığını benim için de geri dönülmez bir yola girdiğimi düşündüm. Arkadaşlara derhal 'komutanı nezaketli bir şekilde alın, Genel Komutanlık Karargahına emniyetli bir şekilde götürün' diye talimat verdim. Sonrasında komutanın yüzüne bakamam diye ona görünmeden oradan emir astsubayımla birlikte yürüyerek ayrıldım."

FETÖ'yü sadece duymuş!

FETÖ üyesi olmadığını savunan hain Timurcan Ermiş, komik duruma düştüğü savunmasında, "TSK içinde Fetullahçı bir grubun olduğunu duyuyorduk" dedi.

Yenişafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzsüz Terörist!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN