Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 şehit, 3 kahraman

Hakan, Lütfü ve Mehmet Gülşen... Hepsi aynı aileden 3 kahraman, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde hainlerin bombardımanında şehit oldu. 3 şehit birden veren Gülşen Ailesi: Biz o gece 3 kardeşimizi toprağa vererek en büyük acıyı, bu vatan için de en büyük gururu yaşadık

3 şehit, 3 kahraman
gecesi hain kalkışmayı haber alır almaz Ankara Kızılcahamam'dan yola çıkarak gece boyunca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde nöbet tutan Hakan, Lütfü ve Mehmet Gülşen, sabah saatlerinde gerçekleşen bombalı saldırıda şehit oldu.
Kızılcaham'da yaşayan Hakan Gülşen, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimini televizyondan öğrendi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla saat 00.30'da sokağa çıktı. Hakan Gülşen, abisi Mehmet Gülşen, kuzeni ve eniştesi olan Lütfi Gülşen ile Kızılcahamam'dan 70 kilometre yol kat ederek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hareket etti. Gece boyunca FETÖ'cü askerlerin işgaline izin vermemek için nöbet tuttu. Sabah saatlerinde F-16'larla gerçekleştirdiği bombalı saldırıda Gülşen ailesinin 3 ferdi de şehit oldu."DEMOKRASİ DERSİ VERDİLER"
Hain darbe girişiminde 2 kardeşini ve bir amcaoğlunu kaybeden Nizami Gülşen, "Aynı aileden 3 şehit vermenin acısını da gururunu da birlikte yaşıyoruz" dedi. Gülşen sözlerine şöyle devam etti: Onlar darbe girişiminde vatan savunması için yola çıktılar. 'Şehit olmaya gidiyoruz' dediler. Beraber gittiler, beraber direndiler, beraber öldüler ve beraber gömüldüler. Allah'ın takdiri.
Allah vatanımıza bir daha böyle bir olay yaşatamasın. Üçü de vatanına, davasına sadık güzel insanlardı. Darbecileri görünce 'Hadi gidelim şunlara bir demokrasi dersi verelim' dediler.
Arabayla Ankara'ya gittiler. Arkasından biz de Beştepe'ye gittik. Sabah uçaklar bombaları insanların üzerine attı. Bizimkilerde o sırada şehit oldu.
Vatanımız sağ olsun.


Lütfü Gülşen

ŞANLI BAYRAK KAN İÇİNDE

Şehitlerin o gece giydikleri kıyafetleri ve sırtına alıp vatan savunmasına koştukları Türk bayrağını saklayan Gülşen, "Bu kıyafetler kardeşlerim şehit olurken üstündeydi. Onları ilk günkü gibi saklıyorum.
Hakan kardeşimin sırtındaki al bayrağımız kanlar içerisinde. Milletine silah doğrultan, F-16'lar ile bombalayan hainleri asal affetmeyeceğiz.
Bu millet o geceyi asla unutmayacak. Biz de kardeşlerimizin aziz hatırasına sahip çıkmak için onlardan teslim aldığımız bayrağı yere düşürmeyeceğiz. Bu millete, bu milletin önderi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a her şeyimizle destek vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.


Elif Bengü, düğün öncesi 16 Temmuz sabahı şehit verdiği 3 amcasının kabrini gelinliğini giyerek eşiyle ziyaret etti.

GELİNLİĞİ GİYDİ ŞEHİTLERE KOŞTU
15 Temmuz'da 3 amcasını toprağa veren Elif Bengü Gülşen, gelinliğini giydi, düğün öncesi şehitlerin kabrine giderek helallik aldı. "Amcamlardan izin almadan evlenemezdim" diyen Gülşen, "Biz 15 Temmuz'da bu vatan için, millet için 3 şehit verdik. O gece 3 amcamı FETÖ'cü hainlerin kurşunuyla kaybettim. Amcamlar beni gelin olarak görmek isterdi. Gelinliğimi giydim. Onların huzuruna çıktım" dedi. Darbe girişiminde amcalarını kaybeden Elif Bengü Gülşen, Gökhan Başaran ile hayatını birleştirme kararı aldı. Düğünden önce de şehitlerin kabrine giderek helallik istedi. "Biz aynı aileden 3 şehit vermenin acısını da gururunu da birlikte yaşadık" diye konuşan Gülşen, "Amcalarım baba yarısıydı. Hepsi çok güzel insanlardı. Vatanına, milletine bağlı insanlardı. Onlar darbe girişiminde vatan savunması için yola çıktılar. 'Şehit olmaya gidiyoruz' dediler. Beraber gittiler, beraber şehit oldular. Beni hep gelinlik içinde görmek istediklerini söylediler. Ben de düğünden önce amcalarımın yanına geldim. Onlar için dua ettim, onların duasını, iznini aldım. Onlardan izin almadan evlenemezdim. Onları hiçbir zaman unutmayacağız. Vatan için canlarını veren yiğit amcalarım hep yanımızda olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 şehit, 3 kahraman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN