‘Babam şehit olunca onu kıskandım’

Atatürk Havalimanı’nı korurken şehit olan Zekeriya Bitmez’in (57) oğlu Muhammet Buğra Bitmez, “Demokrasi şehidinin oğlu olmanın gururunu anlatmaya kelimeler yetmez” dedi

‘Babam şehit olunca onu kıskandım’
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında babası Zekeriya Bitmez'i (57) şehit vermenin gururunu yaşadığını söyleyen 22 yaşındaki Muhammet Buğra Bitmez, "Demokrasi şehidinin oğlu olmanın gurunu anlatmaya kelimeler yetmez" dedi. Darbe girişiminde annesi ve üç kardeşi Malatya'da, kendisi ve babası ise İstanbul'da olan Muhammet Buğra Bitmez yaşadıklarını SABAH'a anlattı: "Darbecilerin ayaklandığı ve devletimizi ele geçirmeye çalıştıkları ortaya çıkınca, babam, hem Cumhurbaşkanımızın meydanlara inin çağrısı hem de Marmaris'ten Atatürk Havalimanı'na geleceğinin belirlenmesiyle, oraya gitmek istemiş. Ben de Sabiha Gökçen Havalimanı'na gitmiştim. Bisikletle Florya'dan Atatürk Havalimanı'na ulaşıp darbecilere direnişe gitmiş. Telefonda bana son sözü, 'Başkomutan Erdoğan tamam diyene kadar oradan ayrılma oğlum' oldu. Tankın üzerinden düşerek şehit oldu. Biz Sabiha Gökçen Havalimanı'nı savunduk ve teslim etmedik. Babamın şehit düştüğünü öğrenince üzülmedim. Hatta mutlu oldum. Şehit olmasını biraz da kıskandım. Demokrasi şehidinin oğlu olmanın gurunu anlatmaya kelimeler yetmez. Beni üzen tek şey, Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan sağlam çıkmam oldu. Şimdi mahkemeler kuruldu. FETÖ'nün yaptıkları yanına kalmıyor ve kalmayacak. Elebaşı Fetullah Gülen de malikanesinde rahat yaşayamayacak. Bu milletin ve bir şehit çocuğu olarak benim istediğim tek şey Fetullah Gülen'in idamını görmektir."

'KANLARI YERDE KALMADI'
Darbecilerin en ağır cezaya çarptırılmasını isteyen Muhammet Buğra Bitmez, "Tek dileğim bir daha böyle şeyler yaşanmaması ama yine yaşanırsa biz de canımızı veririz. Babamız bizi ölümden korkmamayı öğretti. Bu ülkeyi hiçbir haine teslim etmeyeceğiz. Babamın ve diğer şehitlerin kanları yerde kalmadı, kalmayacak. Bu milleti hiç kimse bölemez" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Babam şehit olunca onu kıskandım’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN