Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben ölmedim üzülme anne

FETÖ ’cü kalleşler, 15 Temmuz’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne girdi. Megakentin yönetimini ele geçirmeye yeltendi. Ancak millet darbecilere direndi. Hainlere geçit vermedi. O gecenin kahramanlarından birisi de Ömer Cankatar’dı. Şehidin annesi, “Rüyalarıma giriyor. ‘Ben ölmedin anne’diyor” diye konuştu .

Giriş Tarihi: 15.7.2017 12:27
Ben ölmedim üzülme anne

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden tam 1 yıl geçti ama bıraktığı acılar dün gibi tazeliğini koruyor. Şehitlerin hikayeleri ve ailelerinin geçen süre içinde yaşadıkları ise yürek burkuyor. 15 Temmuz'un kahraman şehitlerinden 33 yaşındaki Ömer Cankatar'ın hikayesi de bunlardan biri. Cankatar, annesi Atike Yağmur ve erkek kardeşi Faruk'la birlikte Fatih'te yaşıyordu.

'BENİ MERAK ETMEYİN'
Mali müşavir olmak için gün sayan ve bir yandan da iş arayan Cankatar, 15 Temmuz 2016 tarihinde yine iş aramak için internet kafeye gitti. Arkadaşlarıyla akşama kadar vakit geçiren Cankatar, darbe girişimini haber alır almaz evine çok yakın olan Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasına doğru yürümeye başladı. Yolda kendisini telefonla arayıp eve çağıran annesine "Beni merak etme, bir şey olmaz" diyen Cankatar, belediye binasının önüne geldiğinde darbeci hainlerin kurşunlarına hedef oldu. Başından vurularak oracıkta şehit oldu. Ondan sabaha kadar haber alamayan annesi, sabah gelen acı haberle yıkıldı. O günün üzerinden tam 1 yıl geçti ancak anne Atike Yağmur'un acısı dinmedi. Gözü yaşlı anne, "Duvardaki fotoğrafına bakıp oğlumla konuşuyorum sürekli. Olup bitenleri anlatıyorum. Sanki hiç gitmemiş gibi. Sık sık rüyamda görüyorum. 'Ben ölmedim, üzülme anne' diyor. Bir keresinde rüya değil gerçekten gördüm. Şehit olduktan birkaç gün sonraydı" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Emine Erdoğan, Cankurtaran ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştu.

ERDOĞAN'DAN TAZİYE ZİYARETİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'la birlikte 15 Temmuz'da darbecilere direnirken şehit düşen Ömer Cankatar Fatih'te oturan ailelerini ziyaret etmişti. Şehidin annesiyle sohbet eden Erdoğan, aile ile ilgili bilgi aldı. Erdoğan evlat acısı yaşayan aileye Kuran-ı Kerim hediye etmişti. Cankatar ailesi ise Cumhurbaşkanı'na teşekkür etmişti.
.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben ölmedim üzülme anne
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN