Cizre’yi ’ya dar etti, bombasında şehit oldu

Şırnak Cizre’de bin 500 Özel Harekat polisinin başında ilçeyi hainlere dar eden Özel Harekat Şube Müdürü Ufuk Baysan, hainlerin Ankara’daki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na saldırısıyla şehit düştü

Cizre’yi PKK’ya dar etti, FETÖ bombasında şehit oldu
Ufuk Baysan (Çerkez asıllı), 42 yaşındaydı. 4. Sınıf Emniyet Müdürü olan Özel Harekatçı Baysan, tam bir meslek aşığıydı. Meslek hayatı hep vatan mücadelesi vermekle geçti. Öyle ki, 2 kez kendi isteğiyle Hakkari'ye tayin oldu. Batı'da görev yaptığı dönemlerde ise adını hep Doğu Anadolu'daki geçici görev listelerinin en başına yazdırdı.

OPERASYONLARI O YÖNETTİ
İki çocuk babası Baysan, son olarak Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. 'nın 2015 yılında çukurlar kazarak özerlik ilan etmeye kalkıştığı Cizre'ye gözünü kırpmadan gitti. TSK, istihbarat birimleri ve emniyetin ortak yürüttüğü operasyonlarda bin 500 özel harekat polisinin başında görev aldı. Sokak çatışmalarının yaşandığı bölgede, hainlere Cizre'yi dar eden ekibin başındaki isim, birçok meslektaşını şehit vermenin üzüntüsünü yaşadı.

FETÖ ÜYESİ HAİNLER BOMBALADI
'nün ihanet gecesinde de Ankara'daydı. Kalkışmayı öğrenir öğrenmez görev yerine koştu. Genelkurmay Karargahı'nın hainler tarafından ele geçirildiğini öğrenen Baysan, hemen ekibini topladı. Özel Harekat Daire Başkanlığından çıkış yaptıkları sırada ise F-16'lar bulundukları yere ilk bombayı attı. Bunun üzerine, sürekli birlikte görev yaptığı Turgut Solak'a, "Aydınlatma direğine ateş et" diye emretti. Ekibini ve kendisini hainlerin hedefinden çıkarmaya çalışırken, bu sırada kendisini merak eden bir arkadaşı telefonla aradı. Arkadaşına da "Bomba atıldı zor kurtulduk. Genelkurmay'a gidiyoruz" dedi. Ancak bu sözler, kahramanın da son sözleri oldu. Bu esnada hainlerin attığı ikinci bomba, Baysan'ı şehit etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cizre’yi PKK’ya dar etti, FETÖ bombasında şehit oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN