Gelir diye her gün babamı bekliyorum

Babası gecesi şehit düşen Çağrı İbiş: En çok mezuniyet törenimde ağladım. Hâlâ babam çıkıp gelir diye bekliyorum. Şehit olması tek tesellim

Gelir diye her gün babamı bekliyorum
Ankara'da darbeci hainlere karşı mücadele ederken Genelkurmay Başkanlığı yakınlarında şehit düşen 53 yaşındaki 4 çocuk babası Celalettin İbiş'in oğlu Çağrı İbiş, "Vatansız kalmamak için babasız kaldım" diyerek tüm şehit çocuklarının sesi olmuştu. Aradan geçen bir yılda her gün evde babasını hasretle beklediğini söyleyen Çağrı İbiş, duygularını SABAH'a anlattı: "Babasız kalınca, insan hayatı daha iyi anlıyor. Babam arkamızda dağ gibiydi. Hâlâ babamı bekliyorum işten çıkıp gelecek diye. İnanamıyor insan. En çok ağladığım günlerden birisi mezuniyet törenimdi. Okulu kazandığımda benden çok sevinmişti. Kendi elleriyle götürüp kaydımı yaptırdı. Mezuniyet günü ailem geldi ama çok büyük bir eksiklik vardı. Biliyorum o benim yanımdaydı ama ben onu göremiyordum."

'VATAN SAĞ OLSUN'
Yaşadığı acılara rağmen en büyük teselliyi babasının şehit olmasında bulduğunu söyleyen Çağrı İbiş sözlerine şöyle devam etti: "Vatan sağ olsun duygularımı en güzel özetleyen söz. Ne kadar üzülsek de ağlasak da canımız acısa da vatan sağ olsun. Son görüşmesi benimle olmuştu. 15 dakika sonra şehit oldu. Onun cesareti, ortaya koyduğu irade benim yüreğimde onun hasretiyle birlikte büyümeye devam edecek. O hainlerin hak ettiği cezayı almasını, idamın gelmesini istiyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelir diye her gün babamı bekliyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN