Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gündüz baba olacağını öğrendi, gece şehit oldu

Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda şehit düşen Elazığlı polis Hüseyin Göral’ın baba ocağında acı dinmedi. Anne Melahat Göral, “O gün eşinin hamile olduğunu öğrenip bize müjdeyi verdi. Akşam oğlumu şehit ettiler” dedi

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Gündüz baba olacağını öğrendi, gece şehit oldu
Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı'nda görev yapan 6 yıllık polis memuru Hüseyin Göral (26), tayini Ankara'ya çıktığı halde Silopi, Cizre ve Nusaybin'e göreve gidiyordu.
'da bayram izni için Ankara'ya gelen Göral, FETÖ'cü askerlerin Gölbaşı'na yaptığı ilk bombalı saldırıda şehit oldu. Elazığ merkeze bağlı Yürekli Köyü'nde defnedilen şehit Göral, ardında gözü yaşlı anne, baba, eş ve henüz 6 aylık olan Ali isimli bir çocuk bıraktı. Göral'ın ismi, Elazığ'da bir imam hatip ortaokuluna verildi.
Şehidin gözüyaşlı annesi annesi Melahat Göral şöyle konuştu: "Oğlum birçok operasyona katıldı. Nerede operasyon varsa oradaydı. Doğudaki ilçeleri kurtardı, evine kavuştu ama şehit ettiler. Bizi mahkemeye çağırdılar. Ama gidip onların yüzünü görmek istemediğimiz için gitmedik.
FETÖ, PKK'dan beter çıktı. Onları toprak kabul etmesin. Yok olsunlar inşallah.
Oğlumu çok özlüyorum.
'Allah'ım rüyamda göreyim' diye dua ediyorum ama göremiyorum. Biz onu ne zorluklarla büyüttük. O gün eşini doktora götürmüştü ve hamile olduğunu öğrendi. İkindi vakti bizi arayıp müjdeyi verdi. Akşam da oğlumu yok ettiler. Doğu'da PKK ile savaştı. Burnu bile kanamadı. Ama evinden çağırıp üzerine bomba attılar.
O bomba kendi ellerinde patlasaydı keşke. Gelinim çok sıkıntılar çekti. Bebek anne karnında büyümedi. Erken doğum oldu ve küveze aldılar. Bir yıldır neler çekiyoruz. Yavrumun yavrusu onlar yüzünden neler çekti." "KİMSEYİ İNCİTMEZDİ"
Şehidin babası Mahmut Göral ise, "Oğlumuz çok özel bir insandı. Kimseyi incitmez, kimseyi kırmazdı. Darbe girişimi olduğu gece beni arayıp, "burada 17 şehit var. Beni de ğgröeve çağırdılar ama merak etmeyin. Şarjım bitmek üzere, bana ulaşamazsınız' dedi. Bizi tekrar aramayınca, şarjı bitti o yüzden arayamıyor diye biz de aramadık. Meğer şehit olmuş. Saat 02.00 sıralarında şehit olduğu haberi geldi" dedi.
Şehidin dayısı Yusuf Boydak da, "Yeğenim üniversiteyi kazanmasına rağmen polisliği seçmişti. Polis okulunda da birinci olarak Özel Harekâtı seçti. Bu çocuklar vatanını, milletini, bayrağını seven insanlardı.
Günlerce Doğu'da Güneydoğu'da çarpıştılar. Ama döndükten sonra şerefsizlerin bombalarına hedef oldular. Hepimizin beklentisi biran önce idam yasasının çıkması" diye konuştu.

Vedat YETİK-SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gündüz baba olacağını öğrendi, gece şehit oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN