Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her zaman yanlarındaydı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ’un üzerinden geçen bir yılda, o gecenin kahramanları gaziler ve şehit ailelerinin hep yanında oldu. Onlara destek olup acılarını paylaştı

Her zaman yanlarındaydı
'da gerçekleşen hain darbe girişiminde 250 kişi şehitlik, 2 bin 193 kişi de gazilik makamına ulaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yıl boyunca şehit yakınları ve gazilerle bir arada olarak onların acısını her daim paylaştı. Kâh evlerinde, kâh mevlitlerde kâh da hastanelerde şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi, yaralarını sardı.

BEŞTEPE'DE MİSAFİR ETTİ
15 Temmuz'un yıl dönümü nedeniyle gerçekleşen anma törenlerinde de ailelerin acılarını paylaşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ilk günden beri acılı ailelere hep destek oldu. 15 Temmuz'un ertesinde şehit İlhan Varank, İbrahim Yılmaz, Halil Kantarcı, Yunus Emre Ezer, Erkan Pala ve Ömer Cankatar'ın cenaze törenlerine katıldı.
Aynı zamanda şehit Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok ile Mustafa Cambaz'ın da cenaze namazlarında saf tutan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenazelerin defin törenine de katıldı. Her fırsatta gazileri de ziyaret eden Erdoğan, geçen bir yıl içinde şehit yakınları ve gazileri toplu ve bireysel olarak Beştepe'de de misafir etti.
Tayyip Erdoğan, yıl boyunca birçok şehit ailesinin evine konuk oldu. Bakanların ve milletvekillerinin de eşlik ettiği ziyaretlerde Erdoğan 15 Temmuz kahramanı şehitlerin öykülerini dinledi, varsa isteklerine kulak verdi. Mete Sertbaş, Onur Ensar Ayanoğlu, Halil Kantarcı ve Murat Naiboğlu'nun da aralarında olduğu bir çok şehit evine misafir olan Erdoğan şehitlerin çocukları ile tek tek ilgilendi.BAYRAMDA DA YALNIZ BIRAKMADI
Şehitler için gittiği evlerde de dua eden Erdoğan şehit yakınları ile gazileri bayramda da yalnız bırakmadı. Aile üyelerinin eksikliğini hissettikleri ilk bayramda şehit Mustafa Kaymakçı, Salih Alışkan, Gökhan Esen, Burak Cantürk ve Mustafa Cambaz'ın evlerine bayram ziyaretinde bulunarak onların yanında olduğunu hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her zaman yanlarındaydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN