O kamyon demokrasiye sürüldü

Giriş Tarihi: 15.7.2017
O kamyon demokrasiye sürüldü

ihanet gecesinin binlerce kahramanından biri olan Şerife Boz, hain darbe girişiminin birinci yılında SABAH’a konuştu. Boz, “Vatan aşkıyla Taksim’e nöbete gittim, ben o kamyonu demokrasiye sürdüm” dedi

15 Temmuz'un kahramanları o geceyi anlattı

darbe girişiminin ardından Taksim Meydanı'nda düzenlenen demokrasi nöbetine kamyonuyla giden Şerife Boz'un fotoğrafı demokrasi tarihindeki unutulmaz karelerinden biri olarak hafızalara kazındı. Şerife Boz, aradan geçen bir yılda Türkiye'yi karış karış dolaşarak o gece neler yaşandığını anlattı. Boz, hain girişimin birinci yılında SABAH'a konuştu:

VATAN AŞKIYLA GİTTİM
"15 Temmuz'da tüm aile darbecilere karşı mücadele verdik. Korktuk ama geri adım atmadık. 16 Temmuz'da demokrasi nöbetleri başlayınca eşim Taksim'e gitti. 'Ne olursa olsun Taksim'e gitmeliyim' dedim. O hafriyat işi yapıyor, kapıda kamyonumuz vardı. Çocuklarımı, torunlarımı, mahalledekileri topladım. 'Ya Allah' diyerek yavaş yavaş Taksim'e doğru yola çıktım. Daha önce hiç trafikte kamyon kullanmamıştım ama Allah bana güç verdi. Vatan aşkıyla, bayrak aşkıyla gittim nöbete. Ben o kamyonu demokrasiye sürdüm."

ALLAH İÇİMİZDEKİ KORKUYU ALDI
"O gece Cumhurbaşkanımız'a bir şey olur, halkımıza, devletimize bir şey olur diye pek çok şey aklıma geldi. Bu vatan bizim, bölünmesini, parçalanmasını istemedim. Geleceğimiz için, özgür bir Türkiye'de yaşamak için sahip çıkmaya çalıştık. Birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini düşündüm. Allah'ım herkese o gece cesaret verdi. Korkuyu içimizden aldı, o zalimlere verdi. Biz o gece geleceğimiz için, özgür bir Türkiye'de yaşamak için vatanımıza sahip çıkmaya çalıştık."


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şerife Boz'u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen iftarda ağırlamıştı.

BUGÜN OLSA KAMYONU DARBECİLERİN ÜSTÜNE SÜRERİM
Şerife Boz "Bugün darbe olsa bu sefer hiç korkmadan hainlerin, darbecilerin üstüne kamyonu sürerim. Bizim tek bir vatanımız var. Gidecek başka yerimiz yok. Bu cennet vatanı darbeci hainlere bırakmayız. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyoruz. Onun çağrısıyla sokaklara çıktık. Onun çağrısıyla darbecilere 'dur' dedik. Bu vatan bizim... Onu asla hainlere bırakmayız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O kamyon demokrasiye sürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN