Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlunun hücum yeleğine sarılarak hasret gideriyor

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Oğlunun hücum yeleğine sarılarak hasret gideriyor

Ankara Gölbaşı’nda teröristlerin bombardımanı sonucu şehit olan Murat Ellik’in ailesi evlatlarının hasretiyle bir yılı geride bıraktı. Erzurumlu aile, oğullarının hücum yeleğiyle hasret gideriyor

"Özel Harekat oğlumun aşkıydı" diyen ve kendisi de polis memuru olan baba Osman Ellik, oğlunun Özel Harekatçı olma hikayesini anlattı. Baba Ellik, "Ben de polisim. Polisliğin zorluklarını biliyordum. Oğlum Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü'nü kazanmıştı. Ama aklında hep Özel Harekat polisi olmak vardı. Okula başladıktan 1-2 ay sonra yanımıza geldi. Bir akşam 'Baba ben özel harekatçı olacağım' dedi. Adana Polis Meslek Yüksekokulu'na gitti. Orada eğitimini tamamladıktan sonra şehit olduğu Gölbaşı'nda 6 ay eğitim aldı." diye konuştu."YELEĞİYLE HASRET GİDERİYORUM"
Şehit Murat Ellik'in hasretiyle bir yıl geçtiğini söyleyen Anne Ellik, "Oğlum geçtiğimiz ramazanda bizimle birlikteydi. Bu ramazan yoktu. Yokluğu içimizi acıtıyor. Oğlum su içmeyi çok severdi. Şimdi toprağın altında. Su içemiyor ama onu şehit eden hainler cezaevinde sularını da içiyor, yemeklerini de yiyor. Bu benim zoruma gidiyor. Onlara hala devlet olarak bakıyoruz. Bu, acımı daha da artırıyor. Şehit olurken üzerinde hücum yeleği vardı. O yeleğiyle hasret gideriyorum. Eşyalarında onun kokusunu alıyorum. Bizlere bu acılara yaşatanları Allah'a havale ediyorum" şeklinde konuştu. Osman Ellik, hala olaya tiyatro diyenlere karşı sert tepki gösterdi. "Oğlum keşke Güneydoğu'da PKK ile çarpışırken şehit olsaydı" diyen Ellik, vatana ihanetin suçunun idam olması gerektiğini ifade etti. Ellik, "O gencecik yavruları asker elbisesi giymiş teröristler şehit etti. Hala olaya tiyatro diyenler var. Ateş düştüğü yeri yakar. Onu diyenler eğer bu acıları yaşarlarsa bizi anlayabilirler. Biz oğlumuzla gurur duyuyoruz. O vatan için canını verdi. Biz onun metanetiyle devletimizin her daim arkasında duruyoruz" dedi.

Furkan NEHRİ / ERZURUM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlunun hücum yeleğine sarılarak hasret gideriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN