Türkiye'nin en iyi haber sitesi

şehitlerinin babaları Halisdemir’in kabrinde buluştu

şehitleri , ve Kübra Doğanay’ın aileleri Halisdemir’in mezarı başında “Bu ülkeye bir evlat değil bin evlat feda olsun” dedi

Giriş Tarihi: 15.7.2019
15 Temmuz şehitlerinin babaları Halisdemir’in kabrinde buluştu
Hain darbe girişiminin yaşandığı gece Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda şehit düşen Kayserili Komiser Yardımcıları Cennet Yiğit (23) ve Kübra Doğanay'ın (23) babaları Yahya Kemal Yiğit ve Harun Doğanay, eşleriyle birlikte 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir'in Niğde'deki mezarını ziyaret etti. Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile buluşan aileler, o hain geceyi adeta yeniden yaşadılar. Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, "Kayseri'den kalkıp beni ziyarete gelmişsiniz. Çok mutlu oldum. Benim oğlum da sizin kızlarınız da aynı amaç uğruna bu vatan için şehit düştü. Özel harekat şehitleri de bizim, Özel kuvvetlerin şehitleri de bizim, sokağa çıkıp şehit düşenler de bizim. Bu acıya dayanılmaz ama şehitlik mertebesi var. Bu vatan bizim biz de şehit adayıyız. Hepimiz seve seve bu vatana canımızı feda etmeye hazırız " dedi. 'BU

ÜLKENİN SIRTI YERE GELMEZ'
15 Temmuz şehidi Cennet Yiğit'in babası Yahya Kemal Yiğit ise "Savaş Türkün düğünüdür. Bu millet tarih boyunca savaşan bir millet. Ömer Halisdemir gibi yiğitlerimiz olduktan sonra kimse bizim sırtımızı yere getiremez. Bu vatan uğruna hepimiz seve seve canımızı feda etmeye hazırız. Bu millet bu vatan için milyonlarca şehit verdi. Bir evladım değil bin evladım bu vatana feda olsun. 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı sokağa çağırmasıyla yaktığı ışık, kısa sürede 81 ile yayıldı. Bu millet hain FETÖ'ye ve destekçilerine geçit vermedi. Bu ülkenin yiğit Cumhurbaşkanı gibi yiğit evlatları da oldukça bizim sırtımızı kimse yere getiremez. Bizler çocuklarımızı şehit verdik, şimdi ise bizler şehit adayıyız" diye konuştu.

'GEREKİRSE ŞEHİT OLURUM'
Şehit Kübra Doğanay'ın babası Harun Doğanay da "Allah bir daha bu millete 15 Temmuzlar yaşatmasın. Biz millet olarak boyunduruk altında yaşamaktansa ölmeyi tercih eden bir milletiz. FETÖ gibi hain terör örgütlerine bu vatanın yürekli evlatları geçit vermez. Ben kızımı bu vatana şehit verdim. Gerekirse ben de şehit olurum. Vatan sağ olsun" dedi.
Kahramanlar unutulmuyor

ÖMER HALİSDEMİR ŞİİRLERDE YAŞIYOR
15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan darbeci generali gözünü kırpmadan vurduktan sonra hainlerce şehit edilen Piyade Astsubay Ömer Halisdemir'in kahramanlığı unutulmuyor. 'İki Gözüm İki Çeşme'nin yazarı Gazeteci-Şair Mustafa Holoğlu, Halisdemir için duygu yüklü mısralar kaleme aldı.

VÜCUDUNDAN 30 KURŞUN ÇIKTI
Salih Terzi'yi öldürerek darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasında önemli rol oynayan Halisdemir, ana binanın yanındaki ağaçlık alana yönelirken Terzi'nin timindeki 10 koruma tarafından kurşun yağmuruna tutulmuştu. Ancak Halisdemir'in ilk anda şehit olmadığı, hainlerin ağır yaralı astsubayı kolundan karargâh binasının önüne kadar çekip üzerine bir şarjör mermi boşalttığı saptanmıştı. Halisdemir'in vücudundan tam 30 kurşun çekirdeği çıkmıştı.

HOLOĞLU ŞİİR YAZDI
'Kırmızı Yağmurlar' adlı bir şiir kitabı bulunan 63 yaşındaki Şair-Gazeteci Mustafa Holoğlu da, Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir için duygu yüklü bir şiir kaleme aldı. Daha önce, Fatih Kısaparmak'ın seslendirdiği 'İki Gözüm İki Çeşme' şarkısının sözlerini yazan Holoğlu, 'Vatan Şairi' Namık Kemal'in yaşamını anlatan bir şarkı sözü de kaleme almıştı. 'Bir Varmışsın, Bir Yokmuşsun' adlı bu şarkıyı Berrin Kayran seslendirmişti.

MEHMEDİM...

Gökler gürlese yerler çatlasa
Şah damarı kopsa dünyanın
Cehennemler yağsa kasırgalar çıldırsa
Adın Ömer soyadın Halisdemir'se
Tarihin yüreğine kazındın bilesin...

Şahlandırdın ya Albayrağı
Şahlandırdın ya çuhalarda Mehmedi.
Vardın ya Çanakkale'nin cennet-i firdevsine
Sürdün ya kurşununu namluya
Helalleştin ya komutanınla
Ve vatanınla
Kıskandırdın ya yiğitleri meydanda
Adın Ömer soyadın Halisdemir'se
Özel Kuvvetlerin de
Vatanın da yüreğine yazıldın bilesin.

Sen, şehitler evladısın Ömer'im.
Sen, Albayrağa can verensin.
Sen, Eroğlu erisin Anadolu'nun
Sen, Mehmetçiğisin Aziz Milletin
Sen, namususun Ayyıldız'ın
Sen, özelisin Vatan Kuvvetlerinin
Ve sen yiğitler yiğidisin memleketimin.
Adın Ömer soyadın Halisdemirse
Tarihe Destan, Hürriyetimize Fermansın.

Dağlarda buz adam
Çöllerde toz adam
Vatanı kurtaran şahinlerdensin.
Al Kanatlı Bayrağımın yıldızı
Ak hilalin şerefisin
Mehmedim....

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz şehitlerinin babaları Halisdemir’in kabrinde buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN