Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bir kahramanlık destanı yazıldı’

Ünlü sanatçılar ’un üçüncü yılında SABAH’a konuştu: 15 Temmuz bir milli irade ve demokrasi zaferi. O gece bir haşhaşi çetesi hürriyetimize pranga vurmak istedi. O gece bir kahramanlık destanı yazıldı

‘Bir kahramanlık destanı yazıldı’
Sanat dünyasının ünlüleri; hain kalkışmanın üçüncü yıl dönümünde, 15 Temmuz 2016 gecesine döndü. Ünlü isimler, "O gece kahramanlık destanı yazılmıştır" diyerek duygularını anlatıp gücümüzü tüm dünyaya gösteren şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle andı, gazilerimize de şifa dileklerinde bulundu.
Hülya KOÇYİĞİT: Bir milletin güveninden vurulduğu; ama ölmek yerine daha da güçlenerek ayağa kalktığı gündür 15 Temmuz. Bu yüce millet, tarihi boyunca bu topraklarda nice hainlikler görmüş ve her birini bertaraf ederek millet olmanın ne demek olduğunu göstermiş, kahramanlık destanları yazmıştır.
Uğur IŞILAK: 15 Temmuz bir milli irade ve demokrasi zaferidir. 15 Temmuz. 1960, 1971, 1980 ve 1997'de ezilen, işkence gören, sürgün ve idam edilen mazlum bir milletin, yıllarca içine hapsettiği, bastırılan duygularını büyük bir cesaretle ortaya koyduğu ve yarım kalan hesabı tamamladığı gündür 15 Temmuz.
Hasan KAÇAN: Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da canını hiçe sayarak Atatürk Havalimanı'na geldi. Dosta güven, düşmana korku saldı. Bir milletin ve ümmetin umudusunuz. İyi ki varsınız, sayın Başkan'ım.
Yavuz BİNGÖL: 15 Temmuz'da kendi halkına, kendi Meclis'ine, kendi polisine bomba atan, kurşun sıkan askeri gördüğümde, kim bunlar, nerede doğup, hangi değerlerle büyütüldüler, insani masumiyetleri nasıl dönüştü, bir halka karşı bu nasıl yapılabilir gibi çok fazla soru birikti aklımda. Tankın topun tüfeğin karşısında göğsünü siper eden o cesur insanları saygıyla anıyorum.
İsmail HAKKI: O gece karanlık elleri ve emelleriyle çocuklarımızın geleceğine kast eden soysuz bir haşhaşi çetesi ülkemize, milletimize, hürriyetimize pranga vurmak istedi. Millet dünyanın gözü önünde onlara unutulmaz bir ders verdi. Unutmamalıyız. Unuttuğumuz an o karanlık eller gırtlağımıza tekrar yapışacak..
ALİŞAN: Din kisvesi altında insanları sömürüp, gerçek emellerini 15 Temmuz'da hayata geçirmeyi planlayan FETÖ'ye dur diyen halkımızın yazdığı destandır bugün. Çanakkale'de, Sakarya'da olduğu gibi, 15 Temmuz'da da birkez daha görülmüştür bu millet bayrağı için, canını verir.
Ali ŞENTÜRK: O gece Cumhurbaşkanının evinin olduğu Kısıklı'ya gittim ve halkın, çoluk çocuk yaşlı genç kadın erkek herkesin dışarda olduğu, mahşeri kalabalığın yaşandığı geceydi. 15 Temmuz'u unutmayacağımız unutturmayacağız.
Şenol İPEK: 15 Temmuz karanlığın aydınlığa kavuştuğu gece... İlk sokağa çıkan kişilerden, havalimanına ilk giden kişilerden biri olduğum için gururluyum... Havalimanın kapısında mikrofonla vatandaşlarımızı organize ettim birlikte hareket ettik tek yürek olduk bir olduk birlik olduk... Bu her zaman böyle olacaktır.
Ahmet YENİLMEZ: 15 Temmuz "Başarısız darbe girişimi" değil! Türk tarihinde ikincisini yaşamadığımız "Başarısız işgal girişimi" dir! Unutulmamalıdır ki İstanbul'da ki Meclis-i Mebusan işkal kuvvetlerince basılmıştı! 15 Temmuz'da Gazi Meclis bombalandı!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bir kahramanlık destanı yazıldı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN