’da Öğrencilerin Zehirlenmesi Olayında 1 Gözaltı

Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 13:01
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Gölköy ilçesinde öğrencilerin zehirlenmesi olayının ardından yemek firması sahibinin gözaltına alındığını söyledi.
Ordu’nun Gölköy ilçesinde 75 ilköğretim öğrencisi, yedikleri yemeklerden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. İlk müdahalenin ardından tedavi altına alınan öğrencilerin okulda yedikleri yemeklerden zehirlendiği şüphesi üzerinde duruluyor. Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun konunun araştırılmasına yönelik görevlendirdiği Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, yaşanan olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Dün gece yaşanan olayın çok üzücü olduğunu belirten Türkkan, yemekleri yapan firma sahibinin gözaltına alındığını söyledi.
"TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ TABURCU EDİLDİ"
Hastanedeki tüm öğrencilerin taburcu olduğunu belirten Türkkan, "Dün akşam saatlerinde bu üzücü haberi duyduk. İlçe genelinde hemen hemen her okuldan öğrenciler zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılmış. Son durumda 74 öğrencimiz hastaneye müracaat etmiş. Sayı 75 ancak bir öğrencimiz Ordu’dan oraya gitmiş, onun yemekle zehirlenme gibi bir durumu bulunmamaktadır. Hastanede bulunan 74 öğrencinin tamamı bugün itibari ile taburcu oldular. Şu anda hastanede öğrenci bulunmuyor. Biz gerekli adli işlemi başlattık, bir müfettiş arkadaşımızı da Gölköy’e inceleme yapması için gönderdik. Yemek firması sahibi de kolluk kuvvetlerimiz tarafından gözaltına alındı ve gerekli işlemler yapılacak. İlçede de kaymakam bey ve ilçe milli eğitim müdürümüz toplantı gerçekleştirecek ve durumu bize bildirecekler. Verilen raporlar doğrultusunda sayın Valimizle toplantı gerçekleştirerek gerekli kararı vereceğiz" dedi.
"TAVUK YEMEĞİNDEN KAYNAKLANABİLİR"
Öğrencilerin en son yedikleri yemeğin tavuk olduğunu ve zehirlenmenin bu yemekten kaynaklanabileceğini ifade eden Türkkan, "Yemekler Ordu’da pişirilip ilçelere dağıtılıyor. Dün giden yemekler arasında tavuk olduğu söyleniyor. Yolda giderken saklama kaplarında mı sıkıntı oldu, yoksa tavuklar bozuk muydu değil miydi öncelik olarak onu inceleyeceğiz. Sonuç ne olursa olsun benim vicdanım o arkadaştan yemek yemeye devam edilmemesinden yanadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ordu’da Öğrencilerin Zehirlenmesi Olayında 1 Gözaltı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN