Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan’ın Sözleri Esnafı Sevindirdi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 14:49
Başbakan’ın Sözleri Esnafı Sevindirdi
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamasında yer alan destek prim kesintisinin yüzde 15’ten yüzde 10’a düşecek olmasının esnafı mutlu ettiğini söyledi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun TBMM’de AK Parti Grup toplantısında yaptığı ve emeklilere müjde niteliğindeki açıklamaları emekli esnaf tarafından sevinçle karşılandı. Ticari faaliyette bulunan emeklilerden aylık yüzde 15 oranında Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi emekli esnafın sorunlarının başında yer alıyordu. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ticari faaliyet gösteren emeklilerden kesilen destek primi oranını yüzde 15’ten yüzde 10’a indirilmesi yönündeki açıklamalarının emekli esnafı memnun ettiğini belirten Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, talep ettikleri bir çok uygulamanın hayata geçmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.
"ESNAFIMIZ RAHATLAYACAK"
Emekli esnafın en büyük sorunlarının başında destek primi kesintisi geldiğini belirten Bostancıoğlu, "Emekli olup da ticari faaliyetine devam eden esnafımızın en büyük sıkıntısı destek priminin kesilmesiydi. Biz esnaf odaları olarak bu durumu defalarca dile getirdik. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun bugün yapmış olduğu müjde niteliğindeki açıklamalar bizi mutlu etti. Emekli esnaftan kesilen yüzde 15’lik destek priminin yüzde 10’a düşmesi esnafımızı az da olsa rahatlatacaktır. Bizim bu süreçteki bir diğer talebimizde 65 yaş üstü emekli esnafımızdan bu destek primi kesintisinin hiç olmamasıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan’ın Sözleri Esnafı Sevindirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN