Atatürk Parkı’na Yeni Konsept

Giriş Tarihi: 1.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Atatürk Parkı’na Yeni Konsept
Şubat ayından bu yana çalışmaların sürdüğü Ünye Atatürk Parklı Sosyal Tesisleri, yenilenen yüzüyle hizmete girdi.
Yaklaşık 300 bin TL’ye mal olan çalışmalar sonrası tesis mutfağının genişlediği, görsel olarak iyileştirmelerin yapıldığı ve menüde değişikliğe gidildiği gözlendi.
Yasa gereği Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen, Ünye Belediyesi’nin talebi doğrultusunda meclis kararı ile tekrar Ünye Belediyesi’ne iade edilen Atatürk Parkı, yeni yüzüyle hizmete açıldı.
Açılış programına AK Parti Milletvekili İhsan Şener, Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Murat, Belediye Başkan Yardımcıları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Atatürk Parkı Konsept açılışında ilk konuşmayı Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar yaptı.
Çamyar, “Ünyelilerin talebini dikkate almak suretiyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı ‘veren el alan elden üstündür’ felsefesiyle hemşehrilerimizin ve bizlerin talebini kırmamak suretiyle Atatürk Parkı’nın işletmesini Büyükşehir Belediye Meclisi’nce alınan karar doğrultusunda 25 yıllığına ve ücretsiz bir şekilde işletme doğrultusunda belediyemize verdi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise Atatürk Parkı’nı yasadan kaynaklı olarak aldıklarını ancak geri iade ettiklerini belirterek, “Atatürk Parkı Büyükşehir sınırları içerisinde parmakla gösterilen özel bir park. Yasa gereği Büyükşehir’e kalmış bir tesis idi. Daha sonra arkadaşlarımız bir taleple birlikte bu parkın Ünye ve Ünye Belediyesi’nin önemini vurguladılar. Bizler de ’sizin memnuniyetsizliğiniz bizim memnuniyetsizliğimizdir’ dedik ve yasanın vermiş olduğu hak kazanımını Büyükşehir Belediyesi’nin de almış olduğu meclis kararıyla birlikte 25 yıllığına ve ücretsiz bir şekilde Ünye Belediyesi’nin yeniden istifadesine sunulan bir park haline getirdik. Şimdi hiçbir tereddüdümüz yok” diye konuştu.
AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener ise kaynakların en güzel şekilde kullanıldığını belirterek, “Büyükşehir olarak seçime girişimizin tam birinci yılı ama bu bir yıl içerisinde o kadar çok açılış yapıldı ki hem İlçe Belediye Başkanımızı hem de Büyükşehir Belediye Başkanımızı yürekten kutluyorum. Gerçekten kaynakların en güzel şekilde kullanıldığını belirtmek istiyorum. Hem merkezi hükümet hem yönetim olarak her türlü hizmetteyiz. Yapılabilecek tüm alt yapı işlerinde her şeyi yapıyoruz” şeklinde konuştu.
Atatürk Parkı Konsept açılışı, tesis içerisinde yapılan inceleme ve ikramların ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk Parkı’na Yeni Konsept
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN