Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keipa Toplantısı ’da Başladı

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
Keipa Toplantısı Ordu’da Başladı
Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi (KEİPA) 44. Kültür, Eğitim ve Sosyal İşler Komitesi toplantısı, AK Parti Milletvekili ve KEİPA Türk Grubu Başkanı İhsan Şener’in ev sahipliğinde Ordu’da başladı.
KEİPA üyesi devletlerin delegasyonlarının katılımıyla gerçekleşen 44. Kültür, Eğitim ve Sosyal İşler Komitesi toplantısı Anemon Otel’de başladı. Toplantıya KEİPA delegasyonları ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da katıldı. Toplantının ana gündem maddesi KEİ bölgesinde yapılan ve yapılması planlanan spor organizasyonları oldu.
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Ordu Milletvekili ve KEİPA Türk Grubu Başkanı İhsan Şener, konuşmasına İstanbul’da savcının şehit olmasıyla sonuçlanan olayı kınayarak başladı. Yaşanan olayı lanetlediğini vurgulayan Şener, bundan sonra böyle bir olayın yaşanmamasını istedi. Toplantı çerçevesinde spor konusuna eğilim göstereceklerini ifade eden Şener, "Sporun hayatımızdaki öneminin artması tabi ki güzel ve olumlu bir gelişmedir. Çünkü spor kişisel bir kazanç sağlamanın yanında kalkınma, istihdam ve sosyal uyumun sağlanması noktasında topluma da fayda ve kazanç sağlamaktadır" dedi.
"UMARIM KEİPA ÜLKERİNDE SPOR ORGANİZASYONLARININ SAYISI ARTAR"
KEİPA üyesi ülkelerin gençliği ve sporcuları arasında arkadaşlık ve dostluk bağlarını güçlendirdiğini belirten Şener, "Ulusal federasyonlar arasında sportif işbirliği yapmak amacıyla 2-8 Temmuz 2007’de Trabzon’da Karadeniz Oyunları düzenlendi. Oyunlara 9 branşta 12 ülke katılmıştı. Umarım KEİPA ülkelerinde bu tür organizasyonların sayısı artar, gençlik ve spor alanında arzu edilen hedeflere ulaşırız. Uluslararası spor organizasyonlarının KEİPA ülkelerinde yapılmış olması bölgenin gelişmesi açısından sevindirici gelişmelerdir. Bugün müzakere edilecek konu hakkında umarım her ülke tecrübesini aktaracak ve diğer ülkeler de istifade edecektir" diye konuştu.
Toplantıda söz alan KEİPA Genel Sekreteri, Azerbaycan Heyeti Başkanı Asef Haciyev, Türkiye’de iki gündür süren terör olaylarının herkesi üzdüğünü söyledi. Türk halkına başsağlığı dileyen Haciyev, KEİPA olarak teröre karşı mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti. Ordu’da olmaktan mutlu olduğunu dile getiren Haciyev, emeği geçen herkese teşekkür etti.
Programın ilk kısmı açılış konuşmaları ve aile fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keipa Toplantısı Ordu’da Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN