Kitap Ve Oyuncak Kumbarası Hizmete Girdi

Giriş Tarihi: 1.4.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Kitap Ve Oyuncak Kumbarası Hizmete Girdi
Altın Belediyesi tarafından 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde hayata geçirilen kitap ve oyuncak kumbarasının açılışı gerçekleşti.
Altınordu Belediyesi tarafından Sırrıpaşa ve İsmet Paşa Caddelerine konulan Kitap ve Oyuncak Kumbarası’nın açılışı Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Altınordu Belediyesi Birim Müdürleri, meclis üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.
TEKİNTAŞ: "BİLGİ HAZİNEDİR. BU HAZİNEYİ ELDE EDEBİLMEK İÇİN BU KAYNAKLARA İHTİYACIMIZ VAR"
Açılış öncesinde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, "Bu haftanın önemini ortaya çıkartabilmek, bir farkındalık oluşturabilmek, bu duyarlılığı milletimize aktarabilmek ve paylaşımı sağlayabilmek adına biz Kitap ve Oyuncak Kumbarası’nı hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımız tarafından beğenileceğini düşündüğümüz bu çalışmamızın yaygınlaştırılmasını sağlayacağız. İşimiz sadece yol ve alt yapı oluşturmak veya farklı bir görsellik oluşturmaktan daha öte sosyal ve kültürel projeleri hayata geçirmek, hem de hayatı kolaylaştıracak alt yapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürmektir. Bu milletin hak ettiği bir geleceği inşa etmekti. Bilgi çok önemli bir hazine bu hazineyi de elde edebilmek için bu kaynaklara ihtiyacımız var. Kitap ve Oyuncak Kumbaramız tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun" dedi.
VALİ BALKANLIOĞLU: "MİLLETİN GÖNLÜNÜ, KALBİNİ AÇIYORUZ"
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ise yaptığı konuşmada yapılan hizmetin küçük bir hizmet olmadığını belirterek, "Milletimizin gönlünü açıyoruz. Evlerimizde bizim için belki önemini kaybetmiş birçok materyal başkaları için son derece değerli olabilir. Bunları paylaşmak ve çevremizdeki insanların ve ihtiyaçların farkında olmak bu önemli biz bunu açıyoruz. Bu sadece bir örnek insanlarımızın duyarlı olmaya, çevresinin farkında olmaya bir teşviktir. Biz burada insanlarımızın kalbini, gönlünü, yardım yapma dürtülerini açıyoruz. İnşallah devamı gelir. Değerli Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Kitap ve Oyuncak Kumbarası’nın açılış kurdelesi protokol tarafından kesilirken, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Oyuncak ve Kitap Kumbarası’na ilk kitap ve oyuncakları çocuklarla birlikte attılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap Ve Oyuncak Kumbarası Hizmete Girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN