’da Yollar Çiçeklendi

Giriş Tarihi: 3.4.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Ordu’da Yollar Çiçeklendi
Büyükşehir Belediyesi, bahar aylarının vazgeçilmezi lalelerle özellikle sahil yolu üzerinde görsel bir zenginlik oluşturuyor.
Adını bir devre vermiş, Orta Asya’dan Anadolu’ya, kilimlerden tablolara, bahçelerden parklara kadar hayatın ayrılmaz bir parçası olan laleler bu bahar aylarında da Ordu’nun birçok ilçesinde çevreye farklılık katacak.
125 BİN ADET LALE SOĞANI DİKİLDİ
Özellikle karayolu üzerinde bulunan yeşil alanlar, refüjler ve kavşaklarla parklarda dikilen lale soğanları bugünlerde çevreye görsel bir zenginlik sağlıyor. Toplam 125 bin adet lale soğanı ve binlerce farklı türde çiçek dikildiğini belirten yetkililer, her renkten lale soğanlarının bugünlerde açmaya başladığını ve oluşan görselliklerin çevreye farklılık kattığını belirttiler.
KORUMAK BİZİM ELİMİZDE
Özellikle sahil karayolu üzerinde ve insan yoğunluğunun olduğu yeşil alanlarda lale soğanlarının daha yoğun olduğunu söyleyen yetkililer, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızdan bu lalelerin ve çiçeklerin korunmasını, yapılan hizmetlere zarar vermemelerini bekliyoruz. Yapılan tüm çalışmalar Büyükşehir Ordu’nun daha güzel olması içindir. Bu güzellikleri korumak bizim elimizde’’ ifadelerini kullandılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ordu’da Yollar Çiçeklendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN