Ünyespor Ve Ünye Belediyespor Birleşti

Giriş Tarihi: 1.7.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 09:03
Ünyespor Ve Ünye Belediyespor Birleşti
Ünyespor ve Ünye Belediyespor alınan kararla birleşerek tek yumruk oldu.
Ünye’yi yıllarca başarı ile temsil eden Ünyespor, çeşitli nedenlerden dolayı Amatör Lig’e düştü. Ünye’de futbolun tekrar canlanması adına yapılan çalışmalar neticesinde Ünyespor ve Ünye Belediyespor “1957 Ünyespor” adı ile birleşme kararı aldı.
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, makamında Ünyespor ve Ünye Belediyespor yöneticileri ile bir araya gelerek birleşme kararının kamuoyuyla paylaştı.
Toplantıda konuşan Ünyespor 2. Başkanı Musa İmdat Yıldırır, “Yapılan toplantı sonucunda Karadeniz’in incisi Ünye’nin futbolda tekrar var olması için gençlere yeni bir kapı açılmış oldu. Hep birlikte sorunsuz bir şekilde aynı kanaate vardık. Ünye’ye yeni bir spor kulübü kurulacaktır. Bundan sonra Ünyespor’un ismi ‘1957 Ünyespor’ olacaktır. Renkleri aynı şekilde yeşil-beyaz olacaktır” dedi.
Ünye Belediyespor Başkanı Bekir Şimşek ise konuşmasında, “Bilindiği gibi Ünyespor’un mali açıdan sıkıntıları vardı. Belediyespor ise belli çerçevede mücadele etti. Bizim amacımız iki takımı birleştirerek Ünye’mizde bir takım olması yönündeydi, bugün bunu başardık. Tüm Ünyeli kardeşlerimize ve taraftarlarımıza buradan müjdeyi vermiş olalım” diye konuştu.
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıldan itibaren hep ifade ettiğimiz Belediyespor ile Ünyespor’un birleşme kararını bugün burada ilçe başkanımız ve kulüp başkanlarımız ile beraber almış bulunmaktayız. Yeni oluşacak olan kulübümüzün adı ‘1957 Ünyespor’ olacak. Prosedür tamamlandıktan sonra Dernekler Kanunu’na göre inanıyorum ki Ünye’de yeniden şehir kendi takımına sahip çıkmak suretiyle hızlı bir şekilde amatörden Bölgesel Amatör Lig’e, üst liglere doğru gidebilme noktasında bir sinerji oluşturacaktır” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünyespor Ve Ünye Belediyespor Birleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN