Çelenk: “13 Yılda ’ya Çağ Atlattık"

Giriş Tarihi: 16.7.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
AK Parti İl Başkanı Av.Uğur Çelenk, “13 yılda Ordu’ya çağ atlattık, yeni dönemde de kalkınma devam edecek” dedi.
13 yıldır Türkiye’yi ve Ordu’yu yepyeni bir vizyonla, yepyeni bir döneme hazırladıklarını, Ordu’da adeta çağ atladıklarını ifade eden Çelenk, 13 yılda Büyükşehir unvanı almış, üniversitesi kurulmuş, Karadeniz otoyolu ve barajı yapılmış, havaalanı hizmete girmiş, hastane ve okulları modern hale gelmiş, ekonomisi düzelmiş bir Ordu inşa ettiklerini kaydetti. Çelenk, “Yeni dönemde şu anda hızla yapımı devam eden ve en kısa zamanda Ordu’lu hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak olan yeşil yolu bitmiş, turizmde hak ettiği yeri alan, iç bağlantı yolları bitmiş, Karadeniz-Akdeniz yolu tamamlanmış, ekonomisi güç kazanmış, Ordu, Büyükşehir Belediyemizin 750 Km’lik yol hizmeti ile artık en ücra köşedeki mahallelerimiz sıcak asfaltına kavuşmuş, su problemi tamamen çözülmüş bir Ordu inşa edeceğiz” diye konuştu.
“KALKINMA DEVAM EDECEK”
Başkan Çelenk, şu açıklamada bulundu: “Hedefimiz ufkumuz bu hizmetlerle sınırlı değildir. Ordu‘yu merkez yapma, rol model bir il yapma hedefimiz var, 7 Haziran seçimlerinde Başbakan Yardımcımız sayın Prof.Dr.Numan Kurtulmuş’un hemşehrilerimize verdiği 5 mega proje sözü, ‘Ordu’nun kararı büyümenin devamı’ sloganımızla, iki deniz yedi coğrafya birleşiyor diyerek ‘Karadeniz-Akdeniz Tren Yolu’ projesini, ‘Dünya gönderiyor Ordu dağıtıyor’ projesi ile konteyner limanı , ‘Ordu rayında işler yolunda’ diyerek Ordu tramvayını, ‘Ordu hızlanıyor’ diyerek Ordu Hızlı Trenini, ‘Gökyüzüne seyahat başlıyor’ diyerek, Ordu yaylalarının teleferikle birbirine bağlanması projelerimizi hayata geçireceğiz. AK Parti var oldukça hedeflerimizi bir bir gerçekleştireceğiz.”
“YETİMLERİ GÖZETELİM”
Başkan Çelenk, mesajında ayrıca Ordululara seslenerek, şunları kaydetti: “Bayramı bir fırsat bilerek muhtaçları, düşkünleri, ihtiyaç sahiplerini, bayramda hassaten koruyup gözetelim, ilgimizi, desteğimizi onlardan esirgemeyelim. Yetimleri, öksüzleri, şehit evlatlarını unutmayalım, onları sevindirmeyi, başlarını okşamayı, bayram sevincimizi onlarla paylaşmayı ihmal etmeyelim. Bu duygu ve düşüncelerle, en kalbi duygularımla, bayramınızı tekrar kutluyorum. Bayramın güzel Ordu’muza, tüm hanelerine, tüm gönüllere, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa huzur, saadet, getirmesini temenni ediyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelenk: “13 Yılda Ordu’ya Çağ Atlattık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN