Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nakil Olmazsa Ölecek

Giriş Tarihi: 27.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:13
Nakil Olmazsa Ölecek
’nin Kadirli ilçesinde 56 yaşındaki siroz hastası Osman Bağcı’nın dramı yürek burkuyor. Doktorların “nakil olmazsan çok yaşamazsın” dediği Bağcı uzanacak yardım elini bekliyor.
Osman Bağcı 9 yıl önce karın şişliği ve burun kanaması şikayetiyle hastaneye gitti. Gittiği hastanede Bağcı’ya bir tür karaciğer hastalığı olan Siroz teşhisi konuldu. Hastalığını öğrendikten sonra Osman Bağcı tedavi görmeye başladı. Ancak yıllar içerisinde artan hastalığından ve sağlık problemlerinden dolayı tekrar hastaneye başvuran Bağcı’ya doktoru bu sefer “Karaciğer nakli olmazsan çok yaşamazsın” dedi. Vücudu tedaviye de yanıt vermeyen Osman Bağcı karaciğer nakli için uzanacak yardım elini bekliyor.
Eşinin hastalığı ile yıllardır beraber mücadele ettiğini belirten Lütfiye Bağcı ise “Eşimin git gide durumu kötüye gidiyor. Çaresizlik içerisinde dua ederek bekliyoruz. Bu hastalıktan dolayı eşimi Ankara’da İstanbul’da hastanelere götürdük. Ancak nakil için uygun donör bulamadık. Ben başta yetkililerden ve herkesten yardım istiyorum. Eşimin bu hastalığından kurtulmasını istiyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nakil Olmazsa Ölecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN