Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) 19 Yaşındaki Matematikçi: "Sayıların Denge Sistemini Buldum"

Giriş Tarihi: 6.5.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:51
(Özel Haber) 19 Yaşındaki Matematikçi: Sayıların Denge Sistemini Buldum
’nin Kadirli ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki matematikçi Abdulkadir Tamir, asal sayıların denge sistemini bulduğunu belirterek, teorisini 3 metrelik kağıda yazıp anlattı. Genç matematikçi bulduğu bu sistemin 273 yıllık Goldbach hipotezine de ışık tutacağını iddia etti.
Kadirli ilçesinde yaşayan ve henüz 17 yaşındayken “Robot beyni” ismini verdiği robotlarda yapay zeka ve yetenek konulu çalışmasıyla TÜBİTAK’ın ilgisini çeken ve çalışması onay gören Abdulkadir Tamir (19), iki yıldır yaptığı çalışma sonucu sayıların denge sistemini bulduğunu belirtti.
Bulduğu bu sistemi kanıtlamak için teorisini 3 metrelik rulo kağıda yazan Abdulkadir Tamir, bu sistem sayesinde yeni analiz türü, yeni kullanım alanları, yeni soru kalıpları ve çözümleri, yeni bir düşünce sistemininde gelişeceğini söyledi. Bu sistem sayesinde matematik dünyasında 273 yıllık tartışma konusu olan Goldbach hipotezine de ışık tutulacağını belirten Tamir, "Matematik, aritmetik ve geometri bilgilerini özümseyerek yeni bir denge teorisi ortaya koymuş oldum. Asal sayı sisteminde açıklanması 273 yıldır tartışma konusu olan Goldbach hipotezine de benim bulduğum bu teori ışık tutacak. Çalışmalarıma devam ediyorum" şeklinde konuştu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) 19 Yaşındaki Matematikçi: "Sayıların Denge Sistemini Buldum"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN