Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye Avrupa’nın Çin'i

Giriş Tarihi: 2.3.2015
Türkiye Avrupa’nın Çin'i
Skoda, 120 yıllık tarihinde ilk kez 1 milyon adetlik satış rakamını aştı. Markanın 2020 hedefi ise 1.5 milyon adetlik satış. Skoda Dünya Başkanı ve CEO'su Prof. Dr. Winfried Vahland, markanın bu başarısında Türkiye'nin kilit rol oynadığını açıkladı. 2009'dan bu yana Türkiye'de sürekli büyüdüklerinin altını çizen Vahland, İstanbul'a yaptığı ziyarette önemli mesajlar verdi.

KİLİT ÜLKELERDEN

Almanya, Çin, Hindistan ve Türkiye'nin stratejik pazarlar olduğunu anlatan Vahland, "Türkiye benim için kilit pazar. Avrupa'daki 5-6 büyük pazardan birisi. Ancak diğerlerinden farkı genç nüfusu ve büyük potansiyeli. Bu özelliğiyle Çin'e benziyor " dedi. 2009'dan bu yana sürekli artan bir performansla Türkiye'de çok başarılı sonuçlara imza attıklarını anlatan Vahland, Türkiye'nin dünyada büyük potansiyele sahip ender ülkelerden biri olduğunu, gelecekte de başarı hikayeleri yazmaya devam edeceklerini söyledi. Markanın Türkiye'de parlak bir geleceği olacağına inandığını ifade eden Vahland, şunları anlattı: "Türkiye tipik bir sedan pazarı ve Skoda bu açıdan çok rekabetçi modellere sahip. Hatchback modellerimiz Rapid Spaceback ve Fabia ile iddialıyız. Yeni satışa sunacağımız SUV modeli ve Yeti'yle birlikte iddiamızı artıracağız. Ağustosta satışa sunulacak yeni nesil Superb, mayısta düzenlenecek İstanbul Autoshow Fuarı'nda vitrine çıkacak."

KOMÜNİST İMAJINI SİLDİ ZENGİNLERİN GÖZDESİ OLDU
Skoda 'nın komünizm döneminden sonra büyük değişim yaşadığını söyleyen Vahland, giderek yükselen bir marka olduklarını ifade etti. Avrupa'da birçok tüketicinin premium markalar yerine Skoda'yı tercih etmeye başladığını anlatan Vahland, "Eski imajı değiştirmek vakit alıyor. Ama birçok ülkede, eski imajı silmeyi başardık. Bugün Avusturya'da ikinci, İsviçre'de üçüncüyüz, Davos'ta ise birinciyiz ki burası Avrupa'nın en zengin yeri" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye Avrupa’nın Çin'i
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN