>

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tasarım yarışmasına ilgi büyük

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması'nda geri sayım başladı. Projelerin 3 Nisan 2015 tarihine kadar teslim edilmesi gerekiyor

Giriş Tarihi: 25.3.2015
Tasarım yarışmasına ilgi büyük
Otomotiv endüstrisini geleceğe taşıma amacıyla düzenlenen ve geleneksel hale gelen 'Türkiye Otomotiv Sektöründe 4'üncü Ar-Ge Proje Pazarı ve 4'üncü Komponent Tasarım Yarışması' için geri sayım başladı. Ekonomi Bakanlığı'nın desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) koordinatörlüğünde Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından organize edilen yarışmanın finali 28 Mayıs 2015 tarihinde Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. Yarışmada otomotiv endüstrisi adına özgün ve yenilikçi tasarımların geliştirilmesi, inovatif proje önerilerinin sanayici ve ihracatçılar ile buluşturulması ve bu projelerin ortaklığa dönüştürülmesi hedefleniyor. Yarışmaya öğrencilerin ilgisinin artması ve katılımlarının sağlanması için üniversitelerde tanıtım etkinlikleri düzenlendi. Aralarında Bilkent, Hacettepe, Anadolu, Uludağ, Kocaeli, Çukurova, İnönü, Dokuz Eylül, İTÜ, Boğaziçi, Yıldız Teknik, Marmara'nın bulunduğu 27 üniversitede öğrencilerle buluşma gerçekleşti. Üniversite buluşmalarına bine yakın öğrenci katılırken, toplantılarda gençlere Ar-Ge, tasarım ve inovasyonun önemi ve bu yöndeki gelişmeler anlatıldı. Öğrencilere, 'Türkiye Otomotiv Sektöründe 4. Geleneksel Komponent Tasarım Yarışması'ndaki 'Ergonomi', 'Emniyet', 'Mekanik', 'Enerji' kategorilerine nasıl müracaat edecekleri yönünde bilgiler verildi. Yarışmaya katılacakların projelerini en geç 3 Nisan 2015 tarihine kadar projelerini yarışma sekretaryasına göndermeleri gerektiği bildirildi.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ 6 BİN TL
Yarışma, yurtiçinde ve yurtdışında eğitim veren otomotiv ile ilgili en az 2 yıllık ön lisans programları ile mühendislik fakültelerinin otomotiv ile ilgili bölümleri ve endüstriyel tasarım bölümlerinin 4 yıllık lisans programlarına kayıtlı öğrenciler ve 18 yaşını doldurmuş, otomotiv komponent tasarımı konusunda ilgisi bulunan herkese açık. Ayrıca üniversitelerin Ar-Ge merkezleri, tekno-kentler, yüksek lisans, doktora öğrencileri ile akademisyenler de yarışmaya kurum olarak da katılabilirler. Yarışmada, her kategori için birinci proje sahiplerine 6 bin, ikincilere 4 bin, üçüncülere 3 bin lira ödül verilecek. Bunun yanı sıra Ekonomi Bakanlığı'nın uygun gördüğü proje sahipleri ise 2 yıl yurt dışı eğitimi kazanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tasarım yarışmasına ilgi büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN