Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toyota özel showroom yaptı

Toyota seri üretimine başladığı hidrojen yakıt hücreli otomobili Mirai için özel bir showroom açtı.

Giriş Tarihi: 27.4.2015 10:00
Toyota özel showroom yaptı
Toyota seri üretimine başladığı hidrojen yakıt hücreli otomobili Mirai için özel bir showroom açtı. Japonya 'da geçtiğimiz Aralık ayında satışa sunulduktan sonra büyük ilgi gören Mirai için yapılan ve otomobilin özellikleriyle örtüşen ilk showroom, Tokyo'da hizmete başladı.

Bir hidrojen yakıt istasyonunu da bünyesinde barındıran bu yeni showroom, hidrojen yakıtlı otomobillerin yaygınlaşması için büyük öneme sahip bir tanıtım merkezi olacak.Performans anlamında içten yanmalı motorların tüm beklentilerini fazlasıyla karşılayan Mirai'nin, bu özel Showroom'da test sürüşü de yapılabiliyor. Burada aynı zamanda hidrojen teknolojisinin kullanım faydalarını ve geleceğini gösteren videolar da müşterilere gösterilerek bu konuda farkındalık artırılacak.

Yakıt dolum süresinin sadece 3 dakika olduğu Mirai, sürüş esnasında hidrojen ve oksijenin reaksiyonu sonucu sadece su buharı salıyor. Böylece çevreye hiç zarar vermiyor ve çevre dostu bir sürüş sağlanıyor. Mirai, hidrojen yakıtlı araçların gelecekte yaygın biçimde kullanılacağının sinyallerini verecek şekilde başarılı bir hızlanma ve sürüş performansına da sahip bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toyota özel showroom yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN