Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerli otonun 3 prototipinde test başladı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobile ilişkin 3 prototipin şu anda TÜBİTAK’ta hazır olduğunu ve test çalışmalarının dün itibariyle başladığını söyledi.

Giriş Tarihi: 27.8.2015 08:32 Güncelleme Tarihi: 27.8.2015 11:08
Yerli otonun 3 prototipinde test başladı
Işık, Bakanlıkta düzenlenen Türk Tasarım Danışma Konseyi 12. Toplantısı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun yerli otomobil konusunda gelişmelerin ne durumda olduğunu sorması üzerine Işık, şunları kaydetti:

40 bin TL ye alınabilecek otomobiller

"Araçları bizzat kendim de gördüm, test ettim. Şimdi TÜBİTAK'ın kendi yaptığı gelişmeler, bu araçlara uygulanacak. Bugüne kadar otomobildeki TÜBİTAK'ın birikimi bu araçlar üzerinde uygulanacak. Her alanda bu prototiplerin geliştirilerek, 2020 öncesinde başta ülkemiz kullanıcısı olmak üzere bütün dünya kullanıcılarına olabilecek en iyi, en uygun ve en ekonomik şartlarda sunulması için çalışma yürüyecek. Şu anda testler başladı. Önümüzdeki günlerde bazı fotoğrafları sizlerle paylaşabiliriz."

Işık, bir Türk markasının 2020'den önce dünya yollarına yeni teknolojiyle çıkması için yapılan çalışmaların programa göre büyük bir kararlılıkla ve hızla yürüdüğünü ifade etti.

4. prototiple ilgili bazı değişiklikler yapıldığını belirten Işık "Özellikle arzu ettiğimiz teknolojiyle, elimize gelmesi noktasında da bazı çalışmalar yürüyor. O da zannediyorum bir-iki ay içinde gelmiş olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerli otonun 3 prototipinde test başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN