Cumhurbaşkanlığı'na Land Rover şikayeti

Türkiye'deki Land Rover ciplerin toplatılması davası dünya medyasında geniş yer buldu.

Giriş Tarihi: 2.10.2015 14:11 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 14:16
Cumhurbaşkanlığı'na Land Rover şikayeti
Otomobil dünyası için 2015 çok da iyi geçmedi. Dünya genelinde neredeyse tüm markalar geri çağırmalar ile anılmaya başladı. Türkiye'de de Land Rover'a Avukat Engin Yakut'un açtığı dava ile Range Rover'ların toplatılması söz konusu. Üstelik bu toplatma kararı Türkiye ile sınırlı kalmayabilir.

DÜNYA MEDYASI DUYURDU

Türk işadamı ve avukat, Engin Yakut'un Land Rover'a açtığı "toplatma davası"yla ilgili, Yakut, Distribütör firmaya da "usulsüzlük yaptı" gerekçesiyle dava açtı ve Cumhurbaşkanlığı'na şikâyette bulundu. Bu şikayet dünya medyasında geniş yankı buldu.

Reuters başta olmak üzere İtalya ve İspanya haber ajansları ile New York Business Journal ve yahoo finance web gazetesi, Land Rover davasıyla ilgili Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı'na şikâyette bulunulduğunu dünyaya duyurdu.

WIRE: LAND ROVER GAME OVER

Ekonomi dünyasının wikileaks'ı olarak ta bilinen Wire, Cumhurbaşkanlığına şikayeti haber yaptı. Twitter dünya ilk on listesinde Land Rover Game Over etiketiyle sosyal medya'yı sallayan skandalın altı çizildi.

BAKANLIKLAR DEVREYE GİREBİLİR

Yapılan şikayet dilekçesinde, "17 adet motor arızalı araç" delil gösterilerek Türkiye'deki başka araçlarda da üretim hatası olup olmadığının araştırılması gerekçesiyle bakanlıklarca soruşturma başlatılması talep edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı'na Land Rover şikayeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN