Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2016'da % 28 büyüme hedefliyor

Çelik Motor, 2015'de 1 milyar 436 milyon TL ciroya ulaştı. Tüm kiralama operasyonunu Garenta çatısı altında birleştiren şirketin, cirosunun yüzde 57'sini kiralama operasyonu oluşturuyor

Giriş Tarihi: 24.3.2016
2016'da % 28 büyüme hedefliyor

Anadolu Grubu'nun en köklü kuruluşlarından olan Çelik Motor, 2015 yılında yüzde 36 büyüdü. Cirosu 1 milyar 436 milyon TL'ye ulaştı. Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, Garenta markasıyla uzun dönem ve kısa dönem kiralamada hızlı bir büyüme yakaladıklarını, Çelik Motor'un toplam cirosunun yüzde 57'sini kiralama operasyonunun oluşturduğunu söyledi. 2015 yılını büyük bir başarıyla tamamladıklarını belirten Koçak, şöyle konuştu: "2015 yılında yüzde 36 büyüyerek 1 milyar 436 milyon TL ciroya ulaştık. Yakaladığımız başarıda araç kiralama markamız Garenta'nın yüksek performansı önemli rol oynadı. 2015'te 818 milyon TL'lik ciro elde eden Garenta, Çelik Motor'un yıllık cirosunun yüzde 57'sini oluşturdu. Hedefimiz 2016'da bu oranı yüzde 65 seviyesine yükseltmek olacak. Stratejik planımızda yurtdışı pazarlarını da faaliyetlerimize eklemek var. Bunun için doğru zamanı bekliyoruz." dedi. Koçak, Çelik Motor'un 2016'da yüzde 28 ciro artışı hedeflediğini sözlerine ekledi. Çelik Motor; bünyesindeki tüm kiralama operasyonunu bu yılın başından itibaren "Garenta" çatı markası altında birleştirirken, bu birleşim kapsamında Çelik Motor Filo markası yenilenmiş oldu. Yeni dönemde Çelik Motor müşterileri uzun dönem araç kiralamada "GarentaPRO", kısa dönem kiralamada ise "GarentaDAY" markalarından hizmet alıyor olacak. Çelik Motor Kiralama Grup Direktörü Anıl Karaca, bu gelişmeyi şu şekilde değerlendirdi: "Toplam kiralama araç parkımızda 31 Aralık 2015 tarihindeki rakamlara göre yaklaşık 26 bin 500 adet araç bulunuyor. Bu kapasite ile sektördeki ilk 3 firma arasında yer alıyoruz. 2016'da kısa ve uzun dönemli kiralamada 28 bin adetlik filo hedefliyoruz. 2010'da yaklaşık 5 bin adet olan kiralama büyüklüğümüz, 30 bin adetlere doğru ilerliyor."

Saatlik kiralama dönemi başlıyor
Karaca, "GarentaMOOV" hizmeti ile ilgili de bilgi verdi: "Müşterilerimiz, nisan ayından itibaren de saatlik kiralamada GarentaMOOV markasının hizmetlerinden faydalanabilecek. 'Kullandığın kadar öde' sistemiyle çalışacak olan GarentaMOOV ile müşterilere hem kurumsal hem de bireysel saatlik araç kiralama hizmeti vereceğiz. Bu sistem ile iş merkezlerinin ortak havuz araçlarından kartla okutarak, hem kurumsal hem bireysel olarak kullanma imkanı sunulacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2016'da % 28 büyüme hedefliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN