ler asitle çalışacak!

Giriş Tarihi: 5.7.2017 15:37 Güncelleme Tarihi: 5.7.2017 15:51
Otobüsler asitle çalışacak!

Son dönemde alternatif yakıt arayışı ile otomotiv üreticileri elektrik enerjisine yöneldi. Sürdürülebilir bir yaşam için ulaşımda kullanılacak elektrik enerjisini üretecek verimli bir kaynağa ihtiyaç var. Geliştirme çalışmaları ile artık elektrikli ler formik asit ile çalışarak bu ihtiyacı karşılayabilir.

DOĞAL VE UCUZ BİR KAYNAK

Eindhoven Üniversitesi öğrencileri, elektrikli lerin çalışmasını sağlayan, formik asitten elektrik enerjisi üreten yeni bir sistem geliştirdi. Resmi olarak 6 Temmuz'da açıklanan sistemde otobüsün arkasında küçük bir römork bulunuyor. Bu kısımda formik asitten elektrik enerjisi elde ediliyor. Team FAST, otobüsü çalıştırmak için yüzde 99 formik asit ve performans artırıcı bir karışım kullanıyor.

Doğal olarak ısırganlar ve bazı karınca türlerinde bulunan formik asit, hayvancılıkta yemleri korumak için endüstriyel düzeyde de ucuz ve güvenlibir şekilde üretilebiliyor.

Sistem, ekibin başlangıçta 2016'da sunduğu ölçek modelinden 42.000 kat daha güçlü ve 25 kW güç üretme kapasitesine sahip. FAST ekibi nihai testleri devam eden otobüsün yıl sonuna kadar tamamen faaliyete geçmesini planlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüsler asitle çalışacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN